Przechowywanie w przedpokoju - szafy i wieszaki

Aby utrzymać porządek w przedpokoju, potrzebne są dobrze przemyślane schowki. Szafy, szafki i wieszaki do przedpokoju powinny być funkcjonalne i zajmować niewiele miejsca.

Meble systemowe do przedpokoju

Meble przeznaczone do przedpokoju są zazwyczaj płytsze od pokojowych (szafy ubraniowe mogą mieć np. 40 cm), dzięki czemu nie przeszkadzają w wąskim pomieszczeniu. Producenci oferują gotowe zestawy, tzw. meble systemowe lub modułowe, których elementy można kupować osobno. Daje to możliwość idealnego dostosowania wyposażenia do wielkości i kształtu wnętrza.

Otwarty przedpokój warto urządzić meblami z tej samej kolekcji co w salonie. Większość producentów oferuje takie serie wzornicze.

Wąska specjalizacja

O ile nie mamy oporów, by przechowywać wierzchnie ubrania  razem z garniturami czy swetrami, to buty - ze względów higienicznych - wolimy trzymać osobno. Szafki na buty są robione z różnych materiałów (od drewna po tkaniny), mają bardzo różne wymiary i konstrukcję, np. jedne stawia się na podłodze, a inne wiesza na ścianie. Wewnątrz są nie tylko półki, ale też dodatkowe wieszaki na kozaki, schowki na szczotki, pasty itp. Przy takim wyborze nietrudno więc wybrać mebel, który idealnie wypełni wolne miejsce i pomieści wszystko, co potrzeba.

Meble na wymiar do przedpokoju

Szafy do zabudowy, robione na zamówienie, pozwalają zagospodarować co do centymetra każdy przedpokój, nawet mały albo o nietypowym kształcie. Oferta frontów jest bardzo duża, co pozwala również idealnie dopasować mebel do stylu wnętrza. Zanim wybierzemy wyposażenie szafy, warto przemyśleć, ile półek, szuflad czy drążków z wieszakami będzie nam potrzebne (a to zależy od rodzaju przechowywanych ubrań). Tylko wtedy dobrze rozplanujemy jej wnętrze i nie zmarnujemy cennego miejsca. W koszt takiej zabudowy zazwyczaj jest wliczony pomiar, projekt i montaż, które wykonują pracownicy danej firmy. Aby obniżyć koszty można samemu zaprojektować szafę - niektórzy producenci na swoich stronach internetowych udostępnili aplikacje właśnie do samodzielnego projektowania zabudowy meblowej.

Wieszak do przedpokoju

Nawet jeśli w przedpokoju są szafy, przyda się też wieszak - będzie gdzie powiesić mokre kurtki czy okrycia gości. Może być stojący lub ścienny (ten drugi lepiej sprawdzi się w mniejszym pomieszczeniu). Poza tym meble te mają często ciekawe, przyciągające wzrok formy, będą więc również ozdobą wnętrza.

Zobacz wideo
Więcej o: