Szafy do przedpokoju - praktyczne przechowywanie

Praktyczne szafy do przedpokoju powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwiać nam życie każdego dnia. Szczególnie wtedy, gdy spieszymy się do pracy i nie możemy pozwolić sobie na przeszukiwanie półek. Ważne, by były one pojemne, estetyczne i dobrze dopasowane do wnętrza - szafa do przedpokoju to pierwszy element wystroju, jaki zobaczą nasi goście po przekroczeniu progu. Jak dokonać odpowiedniego wyboru? Podpowiadamy.

Szafy na przedpokój - aranżacja niewielkiej przestrzeni

Szafy do przedpokoju mają nam pomóc przechowywać nasze ubrania, ale powinny także dobrze komponować się z przestrzenią, która często jest trudna w aranżacji. Nierzadko jest to niewielki, słabo doświetlony korytarz, w którym brakuje miejsca na wszystko. W takiej sytuacji starajmy się wykorzystać każdą niszę, w której umieścimy szafy do przedpokoju. Warto również wybrać model z lustrem, który spełni dwie ważne funkcje. Po pierwsze pozwoli nam się przejrzeć przed każdym wyjściem - trudno wyobrazić sobie to pomieszczenie bez zwierciadła. Po drugie, szafa do przedpokoju z lustrem rozświetli wnętrze i powiększy je optycznie. Wybierzmy mebel w jasnym kolorze - praktycznym odcieniem jest gołębia szarość, która nie będzie się tak łatwo brudzić, jak biała szafa do przedpokoju, a efekt wizualny będzie podobny.

Szafa w przedpokoju: szafa przesuwna na wymiar

Trafionym rozwiązaniem może okazać się szafa do przedpokoju przesuwna. Dzięki niej zaoszczędzimy miejsce, które musielibyśmy przewidzieć na otwieranie drzwi. Dobrze, jeśli możemy zamówić taki mebel na wymiar - wówczas nie musimy iść na żaden kompromis, wybierając szafę do przedpokoju - możemy idealnie dopasować ją do ewentualnej wnęki, nie tracąc ani centymetra. Możemy także odpowiednio zaplanować wnętrze takiej szafy - dobrać wysokość drążków na wierzchnie ubrania i półek, miejsce, w którym mają się znaleźć stelaże na buty oraz kosze. Od nas zależy także strona wizualna drzwi do szaf, które zamawiamy na wymiar. Dobrze sprawdzą się szklane modele lub takie, które mają na swoich frontach lustro. Wybrane firmy oferują także zindywidualizowaną wersję szafy do przedpokoju, do której możemy zamówić dowolny nadruk na drzwiach.

Ikea: szafy do przedpokoju z pomysłem

Szafy do przedpokoju Ikea to praktyczne rozwiązania, które pomagają nam dobrze zorganizować przestrzeń niezależnie od tego czy jest to przestronny hol, czy ciasny korytarz w bloku. Jednym z ważnych elementów, które mają nam pomóc przechowywać nasze rzeczy są różnej wielkości pudełka i pojemniki. Możemy je umieścić w szafie do przedpokoju na półkach - ułatwią nam podział drobnych elementów, np. rękawiczek, szalików, czapek zimowych. Warto je dodatkowo podpisać, aby każdy domownik bez trudu znalazł to, co w danej chwili jest mu potrzebne. Wybierając mebel dla całej rodziny, starajmy się tak zorganizować jego wyposażenie, aby dzieci mogły samodzielnie sięgnąć po swoje rzeczy. Bardzo praktycznym modelem jest szafa do przedpokoju Ikea PAX z mnóstwem półek i pojemników, które pozwalają posegregować wszystkie elementy i utrzymać doskonały ład. Prosty, uniwersalny model i biały kolor szafy sprawiają, że pasuje do większości wnętrz.

Jysk: szafy do przedpokoju wolnostojące

Jednym z ciekawszych modeli wśród wolnostojących szaf do przedpokoju jest FAVRBO z oferty sklepów Jysk. Mebel wyróżnia bardzo praktyczny podział na miejsca, gdzie możemy powiesić ubrania na drążku oraz te, w których znajdują się półki. Mamy także do dyspozycji szafki zamykane - w górnej partii, gdzie bez trudu przechowamy ubrania na przyszły sezon. Dodatkowo, na froncie szafy do przedpokoju FAVRBO znajduje się lustro, które rozświetli i powiększy wnętrze oraz umożliwi nam zobaczenie swojej sylwetki w całej okazałości. Dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania jest szafa do przedpokoju DAMHUS. Jej konstrukcja jest wykonana z metalu i pokryta tkaniną. Lekka i łatwa w montażu, dostępna w trzech różnych rozmiarach.

Szafa do przedpokoju dwukolorowa z praktycznym podziałem miejsc do przechowywania.Szafa do przedpokoju dwukolorowa z praktycznym podziałem miejsc do przechowywania. Fot. Jysk

Więcej o: