Wybieramy meble do przedpokoju

Meble do przedpokoju to elementy wyposażenia, które powinny być praktyczne, a jednocześnie stylowe i efektowne. Przedpokój jest w końcu częścią domu, którą goście widzą od razu po otworzeniu im drzwi wejściowych. Radzimy, jakie meble do przedpokoju przydadzą się w tym wnętrzu.

Nowoczesne meble do przedpokoju: jakie powinny być?

To, jakie meble do przedpokoju wybierzemy, wbrew pozorom, ma bardzo duże znaczenie. Pomieszczenie to jest w końcu wizytówką naszego domu i jego częścią, którą widzą nie tylko goście, ale też inne pukające do drzwi osoby, takie jak kurier czy listonosz. Ponadto, przedpokój jest miejscem, w którym przechowujemy odzież wierzchnią, buty, a często też inne przedmioty codziennego użytku. W związku z tym, meble do przedpokoju są obowiązkową częścią aranżacji tego wnętrza.

Nowoczesne meble do przedpokoju nie tylko wyróżniać powinny się modnym designem. Muszą być też funkcjonalne i wyposażone w szereg praktycznych rozwiązań.  Idealne meble do przedpokoju powinny pozwalać na komfortowe przechowywanie rzeczy i zapewniać do nich wygodny dostęp dla wszystkich domowników.

Niezbędne meble: przedpokój bez nich nie istnieje!

Kiedy urządzamy przedpokój, meble wybieramy zazwyczaj na samym końcu, już po malowaniu ścian, położeniu podłóg i wykonaniu wszystkich innych czynności remontowych. Taka kolejność jest naturalna i pozwala na dobór takich mebli, które będą wpisywać się w kolorystykę pomieszczenia.

W większości przypadków, meble do przedpokoju można kupić w zestawach. Inną opcją jest kompletowanie elementów wyposażenia samodzielnie, dopasowując do siebie meble w podobnym stylu. Jeśli chodzi o same meble do przedpokoju, to powinny znaleźć się tam:

  • wieszaki na odzież wierzchnią (wiszące lub stojące) – powinny mieścić płaszcze i kurtki domowników oraz mieć w zanadrzu także miejsce na okrycia gości,
  • pojemna szafa - powinna pomieścić nie tylko grube kurtki i płaszcze, ale również takie dodatki, jak szaliki, czapki i rękawiczki; w takiej szafie warto też zaplanować miejsce na różnego rodzaju sprzęty domowe (odkurzacz, mop, suszarka na ubrania, itp.),
  • szafka na buty – najlepiej, żeby pomieściła buty wszystkich domowników, dlatego (jeśli tylko macie na tyle miejsca) wybierzcie taką z jak największą ilością półek, na których wygodnie ułożycie najczęściej zakładane obuwie,
  • mały stolik – idealny meble do odkładania kluczy i torby z zakupami zaraz po przyjściu do domu,
  • ławeczka – dzięki niej zdejmowanie butów będzie o wiele bardziej wygodne.

Meble do przedpokoju to jeszcze nie wszystko – warto zadbać też o inne elementy, takie jak duże lustro, dobre oświetlenie oraz różnego rodzaju dekoracje, które uczynią to miejsce przytulnym i estetycznym. Ponadto, w przedpokoju dobrze też zaplanować skrytki i schowki (np. pawlacze), w których można przechowywać walizki, nieużywaną w aktualnym sezonie odzież i inne mniej potrzebne na co dzień przedmioty.

Rustykalne meble do przedpokojuRustykalne meble do przedpokoju fot. Sfmeble

Meble do przedpokoju IKEA – praktyczne i modne zestawy

Funkcjonalne i modne meble do przedpokoju znaleźć można w ofercie wielu sklepów, jednak najczęściej wybieranymi są meble i zestawy dostępne w ofercie sieci IKEA. Meble do przedpokoju z IKEA są nie tylko praktyczne, ale też estetyczne, a ich design wpisuje się w aktualnie panujące trendy. Ponadto, meble te wyróżniają się korzystnymi cenami, co jest ich bardzo cenną zaletą.

Meble do przedpokoju BODZIO – rozwiązania na każdą kieszeń

Polacy kupują zazwyczaj takie meble do przedpokoju, które nie tylko spełniają ich oczekiwania, ale też nie straszą swoimi cenami. Przykładem takich mebli do przedpokoju są te oferowane przez salony BODZIO. Sieć ta należy do ulubionych sklepów naszych rodaków, dlatego warto zapoznać się z jej asortymentem.

Propozycje AGATA meble: przedpokój dobrze urządzony

Inną siecią, w której znaleźć można modne i praktyczne meble do przedpokoju, jest sieć salonów AGATA. W swojej ofercie posiada elementy, które świetnie sprawdzą się w każdym przedpokoju. Wybór dostępnych rozwiązań w ich salonach daje każdemu szansę na znalezienie mebli idealnych.

Elegancki zestaw mebli do przedpokojuElegancki zestaw mebli do przedpokoju fot. ABRA

Więcej o: