Jak zaaranżować przedpokój? Pomysły na funkcjonalne wnętrze

Przedpokój jest pomieszczeniem, do którego zwykle nie przywiązuje się aż takiej wagi. To błąd, ponieważ wnętrze przedpokoju jest pierwszą częścią domu lub mieszkania, które widzą wchodzący do środka goście. Co więcej, odpowiednio zagospodarowany, może zapewnić domownikom dodatkową przestrzeń do przechowywania, w której każdy przedmiot ma swoje miejsce i jest zawsze pod ręką.

Przedpokój - funkcjonalne i reprezentacyjne wnętrze

W większości domów i w wielu mieszkaniach (szczególnie tych w starszych blokach i kamienicach) znajduje się część wydzielona na przedpokój. Choć coraz częściej rezygnuje się z tego pomieszczenia, to jednak nie da się ukryć, że może być ono niezwykle przydatne. Konieczna jest jednak jego dobra aranżacja, bo tylko przemyślany projekt przedpokoju pozwoli na stworzenie funkcjonalnego wnętrza.

Odpowiednio urządzony przedpokój może w niezauważalny sposób ułatwiać domownikom codzienność. Przez tę część mieszkania przechodzi się co najmniej kilkakrotnie każdego dnia, zazwyczaj w pośpiechu i bez większej refleksji. Czynności powtarzane w przedpokoju z czasem stają się więc automatyczne, toteż wyjątkowo istotne jest zapewnienie niezbędnym przedmiotom stałego i łatwo dostępnego miejsca. Dzięki utrzymywaniu porządku w tym pomieszczeniu można zaoszczędzić czas i nerwy, które pojawiają się wtedy, gdy czas przecieka nam przez palce, a my nie możemy odnaleźć kluczy do domu lub samochodu.

Szafa: najważniejsza część przedpokoju

Projektując funkcjonalny przedpokój trzeba więc pamiętać o pewnych, niezbędnych wręcz, elementach wyposażenia, które pomogą w porządkowaniu tego wnętrza. Należą do nich konsola lub szafka, na której można odłożyć klucze, czy szafka na buty i wygodne siedzisko do ich zakładania. Ponadto, przydadzą się także wieszaki na kurtki lub pojemna szafa, w której przechowywać można też nieużywane w danym okresie części garderoby.

O tym, jak ważną częścią przedpokoju jest duża i pojemna szafa wie firma Raumplus, która oferuje szafy wykonywane na wymiar. Takie rozwiązanie jest idealne do wnętrz o nieregularnych ścianach lub wymagających niestandardowych rozwiązań. Co więcej, szafy stworzone na indywidualne zamówienie dają możliwość stworzenia maksymalnie komfortowego i funkcjonalnego wnętrza, dopasowanego do potrzeb domowników.

Szafa w przedpokoju nie powinna zajmować więcej przestrzeni, niż jest to konieczne. Dlatego warto wyposażyć ją w drzwi przesuwne, które nie tylko pomogą w zaoszczędzeniu miejsca, ale też ozdobią wnętrze swoją estetyką. Ważne jest jednak, aby wybrać drzwi przesuwne w takim stylu, który będzie dobrze współgrał z aranżacją wnętrza.

Jak widać, stworzenie funkcjonalnego przedpokoju nie jest aż tak trudnym zadaniem. Warto więc zadbać o swoją wygodę i dobrze zaprojektować przestrzeń tego wnętrza. Wystarczy odrobina wysiłku, która może zaprocentować w przyszłości i sprawić, że wasz przedpokój będzie ważną częścią całego domu lub mieszkania.

Więcej o: