Jak wykorzystać beton architektoniczny w aranżacji salonu? - porady i inspiracje.

Choć na salony wkroczył jakiś czas temu, nadal nie traci na popularności. Beton architektoniczny - bo o nim mowa - znajduje coraz to nowe zastosowania we wnętrzach, a co za tym idzie, wciąż zaskakuje: wyglądem, praktycznością i użytecznością.

xx x

Betonowe zalety Beton ma ogromne możliwości aranżacyjne. Umiejętnie zastosowany odnajduje się w salonach, nadając im wyjątkowy charakter. Doskonale współgra z wnętrzami ciepłymi, zimnymi, świetnie komponuje się z różnymi materiałami. Wbrew temu, co sądzi wielu, może być niezwykle przyjemny w dotyku, a dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania, nie musi być ciężki.

Uniwersalność betonu Beton jest uniwersalny, co przejawia się w salonie na wiele sposobów. Może być wykorzystywany jako okładzina ścienna i podłogowa zamiast tradycyjnych podłóg drewnianych, paneli i kafelków. Wykonane z niego krzesła i stoły to alternatywa dla nowoczesnych mebli z drewna, szkła i tworzyw sztucznych, zaś betonowe donice sprawdzą się tam, gdzie istnieje potrzeba podkreślenia piękna natury w stylu modern.

Meble we wnętrzach nowoczesnych Betonowe meble najlepiej sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Umiejętnie zastosowane stają się designerskim konkurentem dla tych najpopularniejszych, wykonanych z drewna, metalu czy szkła. I nie są już tylko propozycją dla najbardziej odważnych. Sięgają po nie także osoby chcące posiadać w salonie wyposażenie nawiązujące do najnowszych trendów.

Betonowe meble Beton może stanowić składnik główny mebli salonowych lub ich element uzupełniający. Pierwszy przypadek to propozycja bardziej odważna, choć już nie tak zaskakująca jak dawniej. Salonowe szafki, regały, stoliki czy stołki wykonane w całości z betonu nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru. Surowość materiału łagodzą często kształty mebli - smukłe i zaokrąglone. Coraz częściej i chętniej beton wykorzystywany jest także jako materiał uzupełniający. Pojawia się w salonie w postaci blatów, siedzisk i innych części składowych mebli. Łączenie betonu z innymi materiałami to również metoda na skuteczne ocieplenie jego wizerunku. Bardzo dobrze wygląda on w towarzystwie drewna, tekstyliów (np. filcu) i metalu.

Salonowe ściany i podłogi w betonie Betonowe płyty to modna alternatywa dla paneli, parkietów i płytek ceramicznych. Można je zastosować na całej płaszczyźnie podłogi lub ściany, dobrze też wyglądają w połączeniu z innymi materiałami (drewno, cegła). Beton stosuje się jako element dekoracyjny, tworząc z niego różnorodne ścienne i podłogowe wzory lub mozaiki. Ze względu na swoją kolorystykę oscylującą wokół odcieni bieli i szarości betonowe płyty doskonale współgrają z różnymi materiałami, takimi jak: drewno, metal, szkło, skóra czy tworzywa sztuczne. Dzięki nim, salon zyska awangardowy akcent.

Donice w konkretnym wydaniu Surowe piękno betonu, minimalizm i kubiczne kształty sprawiają, że betonowe donice są obecnie jednym z najczęściej stosowanych produktów wykonanych z tego materiału. Dlaczego tak się dzieje? Bo świetnie komponują się z rożnymi aranżacjami, od nowoczesnych począwszy na bardziej tradycyjnych zakończywszy. Dodatkowo mogą być idealnym łącznikiem spalającym stylistycznie wnętrze i zewnętrze mieszkania. Zastosowane w salonie, na tarasie, w przedpokoju, przed drzwiami wejściowymi czy w ogrodzie łączą każdą przestrzeń i zmieniają ją w wyjątkową.

Beton "betonowi" nierówny Beton stał się modny i coraz częściej zaczyna gościć we wnętrzach również w postaci materiałów go imitujących lub przypominających. Decydując się na wykorzystanie betonowych produktów w salonie, powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, o jaki efekt nam chodzi? Czy chcemy postawić na surowe piękno, moc i szczególne właściwości prawdziwego betonu czy może postawić na jego odpowiedniki, które, choćby nie wiadomo, jak bardzo byłyby udane, są jednak ciągle imitacją?

Więcej o betonie architektonicznym na www.modernline.info.pl