365 nocy kosmicznego odpoczynku. Przetestuj swój materac

Czy zgodziłbyś się wziąć udział w eksperymencie, dzięki któremu można wyspać się za wszystkie czasy, a przy okazji poczuć odrobinę kosmicznej atmosfery? Oddaj swój sen w ręce naukowców z NASA i dołącz do testu odpoczynku. Wcale nie musisz w tym celu wyjeżdżać do Waszyngtonu ani tym bardziej opuszczać Ziemi. Uczucie nieważkości czeka cię w twojej własnej sypialni.

xx x

Praca marzeń w NASA czy test materaca w swoim domu? Eksperymenty dotyczące wypoczynku zwykle są bardzo przyjemne dla ochotników, którzy biorą w nich udział. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą na przykład zarabiać na leniuchowaniu. Naukowcy z Amerykańskiej Agencji Kosmicznej już od kilku lat prowadzą badania nad skutkami długotrwałego leżenia w ramach programu Bed Rest Studies. Ochotnicy przez 70 dni mogą bezkarnie odpoczywać: oglądać telewizję, przeglądać Internet lub czytać książki. Za każdy miesiąc otrzymują 5 tysięcy dolarów i satysfakcję z tego, że są częścią załogi NASA. Jest tylko jeden pozornie prosty i bardzo kuszący warunek: wszystkie czynności muszą wykonywać w pozycji leżącej z lekko uniesionymi nogami i opuszczoną głową.

Dlaczego ktoś miałby płacić za odpoczywanie? Warunki, jakie ochotnikom stworzyło NASA, są podobne do tych, w jakich przez długi czas muszą pozostawać astronauci w przestrzeni kosmicznej. Dzięki programowi Bed Rest Studies naukowcy mogą zaobserwować zmiany, jakie zachodzą w organizmie człowieka, kiedy działa na niego mikrograwitacja, pojawiająca się w trakcie podróży kosmicznych i orbitowania. Podczas eksperymentu badany jest stan mięśni i kości, krążenie krwi i funkcjonowanie układu immunologicznego. Pozwala to znaleźć sposoby na ochronę zdrowia astronautów i metody szybkiego przywrócenia im dawnej sprawności już po wylądowaniu na Ziemi.

Program NASA brzmi jak praca marzeń. Jeśli już szykujesz się do wypełniania formularza zgłoszeniowego i myślisz, co zrobić, aby zostać obywatelem Stanów Zjednoczonych, zastanów się: czy wytrzymałbyś 70 dni bezustannego leżenia? Co powiesz na wersję alternatywną dla testu NASA, czyli 365 nocy kosmicznego odpoczynku, podczas którego o twoje łóżko i dobry sen również zadba technologia prosto z Amerykańskiej Agencji Kosmicznej? Jeśli bardziej niż o 70 dniach całodobowego leżenia marzysz o tym, żeby wreszcie wysypiać się w nocy, odrobinę kosmosu na Ziemi możesz wprowadzić do swojej sypialni.

Test materaców TEMPUR, czyli twoje prywatne badania nad odpoczynkiem Przygotuj się, bo masz bardzo ważną misję do wykonania. To program ratunkowy, dzięki któremu zostanie ocalone twoje zdrowie, samopoczucie i szczęście. Podejdź do tego poważnie. Jeśli zastanawiasz się, czy warto, przypomnij sobie, kiedy ostatnio czułeś się naprawdę wypoczęty i wyspany. Po inspirację sięgnij do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej. We wczesnych latach 70. NASA prowadziła badania nad stworzeniem materiału, który zapewni astronautom bezpieczeństwo podczas lotu. Ważne było, aby absorbował nacisk, gwarantował dobre podparcie podczas startu i lądowania, dopasowywał się do ciała i był termoelastyczny. W wyniku poszukiwań materiału idealnego, który zniósłby kosmiczne warunki, powstał TEMPUR. Gdy świat dowiedział się o jego istnieniu, szwedzcy naukowcy postanowili, że będą kontynuować prace badawcze. Chcieli, aby TEMPUR trafił do zwykłych użytkowników i poprawił ich komfort snu. Tak powstały materace nie z tej ziemi, które możesz kupić także w Polsce. Mówi się, że zostały zrodzone w przestrzeni kosmicznej.

Chcesz poczuć się jak w stanie nieważkości? Sprawdź ofertę materaców TEMPUR>>

Przetestuj materac TEMPUR i wyrusz w kosmiczną podróż w snach W tym roku na własnej skórze możesz doświadczyć uczucia nieważkości, przeprowadzając indywidualne eksperymenty z wykorzystaniem technologii NASA. Jeśli podejmiesz kosmiczne wyzwanie, otrzymasz aż 365 nocy, aby przetestować kupiony materac TEMPUR. Ten czas pozwoli ci na własne badania nad odpoczynkiem. Jeśli w którymś momencie eksperymentu stwierdzisz, że wybrany model nie rozwiązuje twoich problemów ze snem, będziesz mógł wymienić go na inny. Sprawdź, jak działa na ciebie materiał stworzony na potrzeby lotów kosmicznych. Pozwól swojemu ciału zadecydować, który model jest dla niego najlepszy.

Podczas testu 365 nocy TEMPUR dopasuje się idealnie do ciebie. Pod wpływem twojego nacisku i temperatury ciała materac stanie się nieco bardziej miękki. Otuli cię, podaruje przyjemność porównywalną do unoszenia się w przestworzach, ale zapewni także stabilne podparcie kręgosłupa. O jego jakości świadczy fakt, że jest jedynym materacem uznawanym przez NASA i posiada wieloletnią gwarancję.

Aby wziąć udział w teście 365 nocy, nie trzeba przechodzić żadnych badań i spełniać licznych wymogów oprócz jednego: musisz być zdecydowany na kosmiczną podróż, która zmieni twoje myślenie o odpoczynku. Zapisujesz się?

Zgłoś się do testu 365 nocy i zanurz się w nieważkości>>

xx x

Materiał powstał we współpracy z marką TEMPUR.