Trendy w dekoracji okien

Bez wątpienia najgorętszym trendem w dekoracji okien wciąż pozostają zasłony rzymskie. Ich funkcjonalność i dekoracyjność dają ogromne możliwości w wystroju wnętrza w każdym stylu. Klasyczne zasłony rzymskie, które sterowane są ręcznie za pomocą łańcuszka, mogą być montowane na ścianie lub suficie, we wnęce okiennej oraz na ramie skrzydła okiennego.

Nowością na rynku jest montowana w świetle szyby zasłona rzymska RVS marki ANWIS. Unikalne rozwiązanie zasłony rzymskiej RVS, daje swobodę w przesłanianiu wybranej części okna.

Zasłona Rzymska RVSZasłona Rzymska RVS fot. materiały partnera fot. materiały partnera

Konstrukcja zasłony RVS składa się z dwóch rynien (górnej i dolnej), do których przy pomocy rzepa mocowana jest tkanina dekoracyjna. Rynny zasłony rzymskiej RVS można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej przy pomocy uchwytów sterujących zamontowanych na rynnie. Sterując rynną możemy zasłaniać od góry i od dołu wybrany fragment szyby. Dzięki sznurkom napinającym, zasłonę można zatrzymać na dowolnej wysokości. W ten sposób zasłona może utworzyć w oknie zazdrostkę z efektownymi zakładki.

 

W ofercie ANWIS dostępne są również zasłony tkaninowe: RINGS - zasłona na kołach oraz FLEX - zasłona z podwójnymi zakładkami. Zasłony uszyte są w taki sposób, aby upięte na karniszu szale tkaniny efektownie się układały.

fot. materiały partnera

Jedną z najważniejszych zalet zasłon tkaninowych oraz zasłon rzymskich (zarówno klasycznych, jak również RVS) jest łatwość zdjęcia i wyprania tkanin.

Zasłona Rzymska RVSZasłona Rzymska RVS fot. materiały partnera fot. materiały partnera

Kolekcja tkanin marki ANWIS dedykowana do zasłon oraz zasłon rzymskich obejmuje 194 tkaniny dekoracyjne. Od zwiewnych i delikatnych, po ciężkie i wyraziste w fakturze. Dostępna w szerokiej gamie kolorów w tym: białych i kremowych, a także popularnych odcieniach brązu i szarości. Ale w kolekcji tkanin zasłonowych ANWIS odnajdziemy również najmodniejsze w tym roku kolory, stanowiące mieszankę witalności, relaksu i świeżości.

Wybierając zasłony warto pamiętać, że są nie tylko dekoracją okienną, ale doskonale sprawdzają się również jako osłona przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, a także przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Zatem przy wyborze tkaniny warto zwrócić uwagę na jej fakturę, im delikatniejsza i cieńsza tym więcej światła wpuścimy do wnętrza przy zsuniętej zasłonie, jest to doskonałe rozwiązanie do salonu i kuchni. Jeśli potrzebujesz całkowitego zaciemnienia we wnętrzu np. w sypialni, wybierz tkaninę o niskiej przepuszczalności światła lub z podszewką.

Te rozwiązania sprawdzają się przy wszystkich typach zasłon dostępnych w ofercie ANWIS czyli zasłonach rzymskich, zasłonach rzymskich RVS, a także zasłonach tkaninowych (Rings i Fleks).

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.