Reprezentacyjna brama garażowa - wizytówką domu

Nawet najbardziej wyszukany architektonicznie projekt domu lub jego elewacji może zyskać dzięki właściwie dobranej bramie garażowej. Dlatego tak ważne jest wybranie tej idealnej, najodpowiedniejszej dla naszego domu.

To ona wita wszystkich zawsze jako pierwsza. Po każdym powrocie: ze służbowego, męczącego wyjazdu lub z długich, beztroskich wakacji z całą rodziną. Nasza brama garażowa.

Często staje się ona dla nas symbolem powrotu do domu… Dlatego to bardzo ważne, żeby jej widok sprawiał prawdziwą przyjemność, żeby wprawiał w dobry nastrój.

Zwłaszcza, że będziemy na nią spoglądać codziennie, a nawet kilka razy dziennie. O świcie, zmierzchu i w nocy, o każdej porze roku. W szarościach listopada, w śnieżnej lutowej zadymce i w ostrych – bezkompromisowych – promieniach lata. Dlatego, jeśli w każdej z tych niezliczonych chwil chcemy mieć prawdziwą frajdę i nieprzemijające poczucie satysfakcji,  tak ważne jest – na którą bramę garażową się zdecydujemy.

Jaki kolor wybrać?

Chociaż nie tylko kolor się liczy. Panuje opinia, że w przypadku bram garażowych klienci w Polsce preferują następujące barwy: brąz, biel, antracyt oraz odcienie szarości.

Oczywiście mamy do wyboru bardzo dużo barw i odcieni. Ale kolor kolorowi nierówny. No i kolor – to nie wszystko. Obecnie, dzięki specjalnej technologii wykańczania powierzchni bramy, możemy zdecydować się także na produkt, który bardzo wiernie imituje naturalny wygląd i intrygujący charakter wielu, również szlachetnych, materiałów.

Jedne z tych unikatowych wzorów  bram do złudzenia przypominają surową, porowatą powierzchnię betonu lub postindustrialną, zardzewiałą stal. W przypadku innych mamy wrażanie, że patrzymy po prostu na dębowe drewno desek z pokładu żaglowca, drewno o bogatej fakturze – o powierzchni mocno przetartej od codziennego szorowania i wytrawionej przez sztormy wszystkich oceanów. To może być także – w łudząco podobnej imitacji – bambus, czy bardziej swojska, rustykalna faktura świerku. Takie możliwości oferuje na przykład firma Hörmann. Wszystko za sprawą innowacyjnej, wiele lat testowanej przez producenta, technologii druku. Umożliwia ona nanoszenie na płytę bramy różnych wzorów z fotograficzną wiernością.

Trwałe piękno

Nawet najefektowniejszy wygląd bywa ulotny… Dlatego jednym z kryteriów wyboru bramy garażowej musi być jakość oraz trwałość wykonania, w tym także jej powierzchni. Musimy być pewni, że satysfakcja estetyczna, jaką sprawia jest niezmienna. I niezależna od czynników atmosferycznych.

W różnorodnej ofercie rynkowej bez większego trudu znajdziemy modele wyprodukowane w tak zaawansowanej technologii, że nawet w przypadku bram narażonych na wielogodzinne i intensywne oddziaływanie promieni słonecznych możemy być pewni – że nie spowoduje ono blaknięcia koloru bramy, jego nasycenia. Specjalna powłoka zabezpieczająca chroni powierzchnię bramy zarówno przed promieniowaniem UV, jak i wszelkimi innymi czynnikami atmosferycznymi, a także przed zarysowaniami.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze bramy garażowej, warto zapoznać się z inną, szczególne wyszukaną propozycją.

Jest ona na tyle efektowna, że cieszy się powodzeniem nie tylko wśród miłośników minimalizmu, nowoczesnej wyrafinowanej prostoty. Chodzi w tym przypadku o bramy matowe, które dzięki specjalnej farbie sprawiają wrażenie niemal idealnie gładkiej tafli. Zakupić je możemy w kolorach: białym, białego i szarego aluminium, antracytowym i antracytowym z efektem metalicznym oraz brązowym. Ich klasa i elegancja spotykają się z uznaniem nawet najbardziej wymagających, pod względem oczekiwań estetycznych, klientów.

Warto wspomnieć, że ciepłe bramy garażowe Planar w wyjątkowych kolorach Matt deluxe są atutami tegorocznej oferty promocyjnej firmy Hörmann.

Każda z nich gwarantuje satysfakcję i zasługuje na to, by stać się efektowną wizytówką naszego domu.