Sposoby na ciepłe akcenty w przestrzeni w stylu industrialnym

Marzy ci się mieszkanie urządzone w stylu industrialnym. Masz jednak obawy, że dominująca w nim surowa kolorystyka pozbawi je domowego ciepła. Nic bardziej mylnego. Poznaj nasze sposoby, które pomogą stworzyć wyjątkowo przytulny klimat w industrialnej przestrzeni.

Sposób na ciepłe akcenty w industrialnej aranżacji salonu

W domu lub w mieszkaniu urządzonym w stylu industrialnym zawsze jest miejsce na ciepłe akcenty. Dzięki nim do tej pory surowa, a nawet nieco niedostępna przestrzeń staje się bardziej “oswojona” i przytulna. Sposobów na urządzenie salonu w stylu industrialnym, w którym poczujesz domową atmosferę, jest wiele. Jednak najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem na ocieplenie surowej przestrzeni jest rozplanowanie w niej kilku rodzajów oświetlenia.

Lampy, które ożywią industrialne wnętrze znajdziesz na www.ekconcept.pl

Wyczaruj przytulne i praktyczne industrialne wnętrze

Urządzanie przytulnego salonu w stylu industrialnym zacznij od poszukiwań designerskiej lampy wiszącej. To podstawowe oświetlenie, które odgrywa w tym miejscu najważniejszą rolę. Najlepszym i sprawdzonym sposobem na optymalne oświetlenie salonu jest duża lampa wisząca z otwartym kloszem. Możesz zdecydować się na klasyczną oprawę z metalu, mosiądzu, betonu lub drewna. I nie martw się, że w pierwszej chwili wybrane przez ciebie modele prezentują się tak surowo. Upragniony ciepły akcent szybko wykreujesz, dobierając do lampy industrialnej żarówkę dającą światło o natężeniu 2700 Kelwinów. W ten sposób oświetlony salon odmieni się nie do poznania i z pewnością pozytywnie wpłynie na jakość twojego samopoczucia.

Dodatkowe ciepłe akcenty

Jeśli nawet po wybraniu stylowej oprawy wiszącej nadal czujesz pewien niedosyt, to pomyśl o dodatkowych typach lamp, takich jak: lampy stojące, kinkiety, czy żarówki na kablu. Wszystkie miło zaskoczą cię nastrojowym światłem. Wybierając lampę industrialną stojącą lub kinkiet, zwróć uwagę nie tylko na jej kształt, ale także na kolorystykę. Pamiętaj, że złote, miedziane abażury dodadzą o wiele więcej ciepła pomieszczeniom urządzonym w chłodnej stylistyce. Pełne blasku złote i miedziane lampy stojące oraz kinkiety prezentują się nie tylko wyjątkowo w świetle słońca, ale także cudownie lśnią w sztucznym świetle.

Nastrojowe światło z lamp stojących i kinkietów industrialnych

Choć abażury do lamp stojących wyróżniają się surowym wzornictwem, to wcale nie muszą dawać chłodnej barwy światła. Wręcz przeciwnie. Dobierz do nich takie żarówki, które będą rzucały ciepły strumień światła, tworząc w domu przytulną atmosferę. Dzięki temu surowe i zimne pomieszczenie stanie się miejscem, w którym poczujesz się naprawdę komfortowo. Z niecierpliwością będziesz czekał na relaksujący wieczór przy blasku światła padającego z designerskiej lampy.

W dużej przestrzeni salonu ciepłe akcenty świetlne umieść w kilku miejscach. Zacznij od postawienia industrialnej lampy stojącej przy fotelu lub kanapie. Jeśli zależy ci na wyjątkowym efekcie, dobierz do podstawy ażurowy abażur w kolorze złotym lub miedzianym. Światło filtrowane przez maleńkie otwory stworzy w salonie niepowtarzalny klimat, którym będziesz delektował się każdego wieczora. Oprócz lampy stojącej pomyśl także o industrialnych kinkietach. Możesz zawiesić je nad kompletem wypoczynkowym, nad lustrem lub nad komodą. Większość kinkietów montowana jest na regulowanym ramieniu, co pozwala na skierowanie światła w wybranym przez ciebie kierunku i oświetleniu konkretnego elementu wystroju wnętrza.