Aranżacja sypialni lub salonu? Poznaj remontowe life-hacki, które ci ją ułatwią!

Remont sypialni czy salonu, to zawsze duże wyzwanie. Warto poznać kilka sprawdzonych pomysłów i trików remontowych, aby prace przebiegły sprawniej i szybciej. Dzięki temu, zyskasz szanse na oszczędność czasu i. jeszcze lepsze efekty!

Wszystko pod ręką

W planowaniu remontu kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy działamy pod presją czasu. Istotne jest więc przygotowanie planu oraz ustalenie budżetu niezbędnego do realizacji konkretnych prac, jakie chcemy wykonać. Dobrym pomysłem są wielofunkcyjne elektronarzędzia, za pomocą których będziemy mogli prowadzić prace szybciej i wygodniej. Warto także odpowiednio wcześniej wykonać przegląd skrzynki z narzędziami, sprawdzić, czy urządzenia, jakie planujemy wykorzystać, są sprawne i czy mamy pod ręką wszystko, co pozwoli nam w bezproblemowy sposób rozpocząć działania.

W przeciwnym razie dobrym pomysłem będą zakupy… online. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić czas. Co więcej, na platformach zakupowych znajdziemy wiele ofert tworzonych z myślą o pracach remontowych, takich jak np. oferta remontowa Allegro. W ten sposób możemy nie tylko porównać określone akcesoria i elektronarzędzia, ale także w jednym miejscu znaleźć wszystko to, co niezbędne do pracy.

Komfortowe malowanie ścian

Jeszcze przed rozpoczęciem prac warto zastanowić się, z jakich narzędzi będziemy korzystać. Wybór odpowiedniego sprzętu to gwarancja, że w momencie rozpoczęcia prac będziemy mieć pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria. Jeśli mamy w planach malowanie, zadbajmy o wysokiej jakości farby, które będą chronić nasze ściany przez długi czas. Warto sięgnąć po produkty z powłoką odporną na zmywanie – np. farby w kolorze białym z linii BECKERS DESIGNER. Wówczas, aby usunąć wszelkie zabrudzenia, jakie pojawią się na ścianie w późniejszym czasie, wystarczy zwilżona ściereczka. Gdy planujemy malowanie sufitów lub wyższych partii ścian, przydatna będzie również solidna drabina. Warto zwrócić uwagę np. na drabinę aluminiową 3x12 DRABEST. Została ona wyposażona w  praktyczny hak na wiadro oraz antypoślizgowe schodki, które zagwarantują utrzymanie równowagi w trakcie korzystania z drabiny.

Zmiana stylu niemal w mgnieniu oka!

Aby całkowicie zmienić charakter wnętrza, nie zawsze trzeba robić to w sposób wymagający dużego nakładu pracy. Gdy decydujemy się na nowoczesny wystrój, możemy skorzystać z wielu gotowych i kreatywnych rozwiązań. Dobrym rozwiązaniem jest użycie fototapety, która ociepli wystrój, np. fototapeta w motywy kwiatowe – piwonie, róże, storczyki. W salonie natomiast, można wyeksponować część wnętrza w nurcie boho, industrialnym, modernistycznym, vintage, pop art lub skandynawskim. W tym celu również warto postawić na sprytne rozwiązania – jednym z nich są gotowe do użycia elementy wykończeniowe (np. stara cegła z gotową fugą), które wystarczy jedynie… przykleić. Zabieg ten z pewnością oszczędzi wiele czasu, zapewniając jednocześnie wyjątkowy efekt.

Oświetlenie dopasowane do wnętrza

Kolejnym ważnym punktem w pracach remontowo-aranżacyjnych, jest dobór oświetlenia. Łatwiej dobrać odpowiednie światło, kiedy sypialnia i salon są już urządzone. Lampy powinny pasować do klimatu, jaki panuje w tych pomieszczeniach i zarazem podkreślać najważniejsze elementy wystroju. Oświetlenie, zawsze stanowi „klamrę” spinającą cały design wnętrza. Przykładem uniwersalnego produktu są szklane oprawy halogenowe w kształcie kwadratu (np. 6x Oprawa halogenowa szklana + 6x LED GU10), które świetnie sprawdzą się na podwieszanych sufitach. Taką oprawę można nabyć w kolorze czarnym lub w lustrzanej kolorystyce, co doskonale współgra z nowoczesnymi pomieszczeniami, ale też pasuje do tych bardziej tradycyjnych. Jeśli natomiast nasza sypialnia lub salon są dość ciemne i chcemy je nieco rozświetlić, warto zastosować w tym celu lustra, które będą odbijać blask lamp.

Wykorzystanie kilku prostych trików może pomóc nam sprawnie zrealizować prace remontowe w salonie lub sypialni. Pozwoli to nie tylko oszczędzić czas, ale również może stać się polem do popisu dla naszej kreatywności i zaowocować oryginalnym efektem!