Zestawy plakatów, gotowe kompozycje - dlaczego warto je wybrać?

Tworzenie domowej galerii nie zawsze jest prostym zadaniem. Wybrać kilka odpowiednich plakatów spośród setek dostępnych motywów jest często trudne. Stąd wiele firm oferuje zakup gotowych zestawów. Czym się kierować przy wyborze? Dlaczego zestawy są wygodniejsze od sprzedawanych pojedynczo plakatów?

Jak stworzyć domową galerię plakatów i fotografii?

Piękna, inspirująca galeria jest idealnym dopełnieniem stylowego wnętrza. Nie trzeba wydawać fortuny, aby stworzyć mini wystawę. Od czego zacząć? Pierwszym krokiem będzie zastanowienie się, która ściana w mieszkaniu czy domu będzie się nadawać na galerię.

Bezpiecznym wyborem będzie ściana nad kanapą, łóżkiem w sypialni czy biurkiem w kąciku do pracy czy nauki. Kluczowe w osiągnięciu nonszalanckiego klimatu jest ciekawe rozmieszczenie plakatów albo fotografii, im bardziej obrazy będą ułożone niesymetrycznie, tym lepiej.

Pojedynczo czy grupowo?

Mając ustalone pierwsze kilka kwestii, warto przejść do zdawałoby się najprzyjemniejszej części - wybór tematów czy motywów wiodących w naszej galerii. Z pozoru wydawałoby się mało czasochłonne zadanie potrafi przerodzić się w kilkugodzinną sesję przed komputerem w poszukiwaniu idealnie pasujących elementów. Jeśli cenimy własny czas i doceniamy pracę marek wnętrzarskich, wiemy, że w ofertach sklepów z designem takich jak Scandi Poster znajdziemy gotowe zestawy złożone z dwóch, trzech, pięciu, a nawet siedmiu plakatów.

Uzyskanie ciekawej i inspirującej galerii zależy nie tylko od wyboru tematyki, ale również od ilości prac składających się na kompozycję. Te najbardziej przykuwające uwagę złożone są często z siedmiu prac. Modne duety czy potrójne kompozycje tworzą równie zgrany zestaw idealnie sprawdzający się na małych ścianach. Dwa-trzy dopełniające się albo działające na zasadzie kontrastów motywy są lepszym rozwiązaniem od sprzedawanych pojedynczo plakatów.

Gotowe kompozycje, co wybrać?

Wybór stylistyki galerii wiąże się z umiejętnością dopasowania obrazów do naszych preferencji, aspiracji czy inspiracji. Chęć uzyskania uniwersalnych i zarazem bardzo modnych motywów skłania wielu producentów do grupowania produktów w większe kompozycje. Mamy możliwość wyboru umiejętnie dobranych stylistycznie i klimatycznie zestawów plakatów, które za zadanie mają nas inspirować i angażować, rozwijać naszą wrażliwość oraz pobudzać emocje.

Dostępne w ofercie Scandi Poster motywy naturalistyczne (roślinne, krajobrazowe, przedstawiające zwierzęta czy architekturę) pozwolą odetchnąć po pracowitym czy aktywnym dniu. Innym inspirującym motywem jest moda, coś dla wielbicieli projektowania czy szycia. Równie szybko znajdziemy odpowiednie i pasujące zestawy do pokoju dziecięcego, ukazujące uroczo wyglądające zwierzątka, barwne kształty, zabawne animacje. Zestaw dwóch plakatów nie zagraci pokoju dziecka, ani go nie przytłoczy zaprezentowaną treścią.

Stworzenie doskonałej kompozycji nie jest łatwą sprawą. Zastanawianie się, czy dany motyw pasuje do znajdującego się obok, wzbudza entuzjazm wielu osób zajmujących się aranżacją własnej przestrzeni. Jednak, aby choć trochę ułatwić sobie życie - warto czasem zdecydować się na gotowe rozwiązania, jedynie uzupełniając mini galerię własnymi fotografiami.