Wyspani mogą więcej: jak zadbać o zdrowy sen?

Lista korzyści płynących z właściwej higieny snu jest bardzo długa. Choć tryb życia, zapotrzebowanie energetyczne czy indywidualne preferencje różnią się, to potrzeba snu towarzyszy każdemu - bez wyjątku. Nie należy jej lekceważyć, ponieważ jakość nocnego odpoczynku przekłada się bezpośrednio na efektywność codziennych działań oraz ogólne samopoczucie. Wydajny organizm, bystry umysł i wysoka kondycja? Wszystkie te elementy mają wspólny fundament: zdrowy, spokojny i regenerujący sen.

Często, właśnie kosztem snu i zarwanych nocy, doganiamy codzienność, by sprostać wszystkim zadaniom. Zmęczenie to całkowicie naturalna reakcja organizmu na wysiłek, dlatego tak ważne jest, by właściwie odpoczywać. Zdrowa dieta, ruch czy suplementacja nie będą maksymalnie skuteczne, jeśli zabraknie czasu na spełnienie jednej z najbardziej podstawowych potrzeb – snu. Jak się dobrze wyspać? Wygodnie i bezpiecznie, najlepiej z pomocą odpowiednio dopasowanego materaca.

Na początek – komfort

Wygoda to priorytet. Nie chodzi jedynie o to, żeby zasnąć, ale przede wszystkim o to, by obudzić się wyspanym i bez dolegliwości bólowych. Dyskomfort wynikający z nieodpowiedniego podłoża będzie się pogłębiał, dlatego warto zacząć od podstaw i znaleźć materac do spania, który będzie wygodny i przyjemny w użytkowaniu, a do tego wzmocni regeneracją organizmu podczas snu i korzystnie wpłynie na jakość odpoczynku.

Jaki materac będzie idealny? Ten, który wybierzemy indywidualnie, według własnych preferencji i potrzeb. Wiedzą o tym specjaliści Grupy Hilding Anders, odpowiadający za technologie wykorzystywane w produkcji wyjątkowych materacy do spania, które realnie wspierają zdrowy sen każdej nocy. Sekret tkwi w optymalnym dopasowaniu do kształtu ciała podczas snu i wykorzystaniu innowacyjnych materiałów, które wspierają organizm, pozwalając jednocześnie odciążyć mięśnie, zrelaksować się i zadbać o układ kostno-stawowy. Wśród dostępnych modeli nie brakuje różnorodnych rozwiązań, a kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę, zwłaszcza, gdy mowa o skutecznych produktach wysokiej jakości.

Liczy się wnętrze

Materace do spania, w zależności od wypełnienia i sposobu wykonania, łatwo podzielić na piankowe i sprężynowe. Niektóre z nich łączą w sobie oba rozwiązania – materace hybrydowe, jak Hilding Electro by Hilding Anders czy Curem, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią wygodę i komfort, jakie daje pianka, ale jednocześnie chcą czuć wsparcie tradycyjnych sprężyn. Często najlepszym wyjściem okazują się jednak materace medyczne, które – wbrew powszechnej opinii – nie są przeznaczone wyłącznie dla osób chorych czy leżących, za to mogą skutecznie pomóc ograniczyć bóle ze strony aparatu ruchu, ułatwić poranne wstawanie i zapobiegać pogłębianiu się zmian zwyrodnieniowych. Należy jednak sięgać po produkty sprawdzone i pewne. Jak je rozpoznać? Między innymi dzięki certyfikatom i atestom. Materace ortopedyczne oznaczone jako produkt medyczny, jak np. SleepMed Comfort czy SleepMed Hybrid Premium, dają gwarancję faktycznego prozdrowotnego działania. Warto przyjrzeć się bliżej medycznej marce SleepMed, by wśród materacy piankowych i hybrydowych znaleźć odpowiedni dla siebie.

Sprawdzone rozwiązania dla najlepszych efektów

Nasze samopoczucie, tak silnie związane z jakością i komfortem snu, poprawi się wtedy, gdy zapewnimy sobie ku temu odpowiednie warunki. Procesy regeneracyjne zachodzące podczas snu należy skutecznie wspierać, by móc cieszyć się korzyściami płynącymi z prawdziwego odpoczynku: lepszą koncentracją, wyższą wydajnością fizyczną oraz psychiczną, zdrowszym sercem i wzrostem odporności. Zdrowy sen opóźnia procesy starzenia i pozwala lepiej radzić sobie ze stresem, reguluje metabolizm i oczyszcza umysł, przynosi ulgę i sprawia, że możemy sprawnie funkcjonować. Higiena snu to znacznie więcej, niż komfort, podobnie jak dobry materac do spania to coś więcej, niż tylko wypełnienie stelażu łóżka.

Istnieją parametry, którymi charakteryzują się materace do spania najwyższej jakości. Najważniejsze z nich to ergonomia, higiena, klimat i trwałość, według których projektuje i testuje swoje produkty Grupa Hilding Anders. Wszystkie materace Hilding, w tym materace medyczne SleepMed i nowoczesne materace do spania Curem, spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, są odpowiednie dla alergików, a właściwa cyrkulacja powietrza i nowoczesne pianki Visco i VitaRest® sprawiają, że wnętrze materaca pozostaje wolne od wilgoci, bakterii i grzybów. To właśnie idealne dopasowanie materacy do kształtu ciała użytkownika i wysoka jakość wykonania sprawiają, że sen będzie bezpieczny, regenerujący i efektywny. Certyfikat jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH tylko potwierdza, że laboratoria Grupy Hilding Anders przygotowały materace do spania, które rzeczywiście wpływają na komfort snu, a producent popiera to wieloletnią gwarancją.

Sen to ta część codziennego funkcjonowania, której nie należy zaniedbywać, nawet wtedy, gdy z pozoru brak nam czasu na odpowiedni odpoczynek. Rezygnacja ze snu tylko sukcesywnie obniża efektywność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Warto więc zadbać o to, co niezbędne – dobrze dopasowany materac do spania, właściwą higienę snu i warunki, które zapewnią optymalne wsparcie podczas niezbędnej regeneracji.