Duży ekran we wnętrzu może być piękny

Jeszcze kilka lat temu, jako widzowie i esteci stający przed wyborem nowego telewizora, mierzyliśmy się z dylematem - duży ekran i świetne wrażenia z oglądania, czy mniejsza przekątna, która nie zdominuje wnętrza. Dziś nie trzeba iść na kompromis. Na rynku dostępne są telewizory, takie jak np. Samsung Neo QLED, które poprzez idealnie zbalansowane połączenie technologii i designu, dostarczają świetnych wrażeń wizualnych.

Głębia kolorów i kontrastu

Cechą charakterystyczną telewizorów Samsung Neo QLED jest wysoka jasność oraz 100% Natężenie Kolorów, które zapiera dech w piersiach. Technologia Quantum Dot wypełnia obraz miliardem odcieni kolorów, które będą intensywne, niezależnie od natężenia światła. Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie zadba o to, aby każdy detal był niezwykle wyraźny, wydobywając głęboką czerń i biel. Funkcja Adaptacji Obrazu reaguje na panujące dookoła warunki i cały czas reguluje jasność, dzięki czemu możemy swobodnie cieszyć się perfekcyjnym obrazem także podczas popołudniowego meczu. Kluczową rolę w procesie poprawy wyświetlanych treści odgrywa Sztuczna Inteligencja oraz potężny Procesor Neo Quantum 8K lub 4K, który analizuje odtwarzane treści i przy pomocy inteligentnego skalowania pozwala cieszyć się jakością jak najbardziej zbliżoną do 8K lub 4K.

Gdy mniej znaczy więcej

W ciągu ostatnich pięciu lat design i możliwości telewizorów w zakresie jakości obrazu bardzo się zmieniły. Skok technologiczny, jaki się dokonał, otworzył widzów na duże ekrany. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać telewizor zastanów się nad Samsung Neo QLED. Dzięki technologiom, takim jak Quantum Mini LED – nowy, bardziej wydajny sposób podświetlenia – czy skalowanie obrazu do 4K lub 8K (w zależności od modelu), jakość obrazu wejściowego nie stanowi już ograniczenia. Z kolei w ujęciu konstrukcyjnym ekrany zostały maksymalnie odchudzone, a wiodący producenci, tacy jak Samsung, poszli nawet dalej, eliminując wszystkie zbędne elementy, które mogą odciągać uwagę od treści. Tym samym widzowie mogą cieszyć się niemal kinowymi wrażeniami w domu.

Ekran bez ograniczeń

Wyrazisty i realistyczny obraz to bez wątpienia jedna z największych zalet telewizora z dużym ekranem. Jako widzowie możemy przenieść się w sam środek akcji. Dziś telewizory są praktycznie pozbawione ramek, a taka konstrukcja zaciera granicę między ekranem i otoczeniem. Wygląda to fenomenalnie – jakby telewizor unosił się w powietrzu, a pamiętajmy, że mówimy o dużych przekątnych – od 65 do nawet 85 cali. Taki efekt dostarcza m.in. Samsung Neo QLED 8K QN900A wraz ze swoim Bezgranicznym Ekranem. Niewidoczne krawędzie oraz obramowanie, które wynosi 0,8 mm nadają mu niesamowitej lekkości.

Telewizor - kameleon

No dobrze, wiemy już więcej na temat minimalistycznego designu i różnych opcji montażu, ale co z wielkim czarnym prostokątem, czyli ekranem wyłączonego telewizora? Dziś z powodzeniem może on pełnić rolę praktycznego lub dekoracyjnego elementu wnętrza. Na przykład w wybranych telewizorach Samsung mamy Tryb Ambient Plus, który nawet największy ekran zmieni w przyciągający spojrzenia dodatek. Wyświetlimy na nim wyselekcjonowane obrazy i grafiki, swoje własne zdjęcia, a także newsy, pogodę czy mapę świata. Motyw tła sprawi, że telewizor – niczym kameleon – wtopi się w przestrzeń, dopasowując się do otoczenia. Do wyboru są także bardziej dynamiczne opcje, w tym muzyczna ściana. Ta wizualizacja, która reaguje na muzykę będzie hitem każdej domowej imprezy.

W tym miejscu warto dodać, że wiele zmieniło się także w sposobie mocowania i ekspozycji telewizora we wnętrzu. Wśród dostępnych opcji jest zamontowanie ekranu na ścianie. W tym przypadku, aby wykreować ten efekt lekkości nawet przy największych ekranach można skorzystać ze specjalnego uchwytu, tak zwanego Dopasowanego Uchwytu, który Samsung zaprojektował z myślą o swoich telewizorach. To co go odróżnia od standardowych wieszaków to jego konstrukcja. W tym przypadku ekran mocowany jest równolegle do ściany i niemal do niej przylega. Tym samym telewizor wygląda bardziej jak obraz.

Zapanować nad przestrzenią

Niezależnie od tego czy telewizor wyeksponujemy na głównej ścianie w salonie, czy postawimy na designerskiej komodzie z pewnością ucieszy nas fakt, że kable nie muszą już bezładnie zwisać pod i wokół ekranu. Wszystkie dodatkowe urządzenia, które najczęściej wykorzystujemy razem z telewizorem, takie jak dekoder, konsola czy soundbar możemy podłączyć do niewielkiej skrzyneczki, czyli Modułu One Connect Pro, który jest podstawowym elementem zestawu tegorocznych telewizorów Neo QLED 8K Samsunga. W zależności od przestrzeni moduł może być umiejscowiony obok lub przymocowany do stopy telewizora. Warto jeszcze dodać, że ekran i moduł łączą się za pomocą Jednego Prawie Niewidocznego Przewodu, który jest – no właśnie – praktycznie niewidoczny.

Podsumowując, wszystkie te konstrukcyjne rozwiązania i szereg dodatkowych funkcji sprawią, że telewizor może być pięknym uzupełnieniem wnętrza. Zasada jest jedna – im większy ekran, tym bardziej spektakularne efekty. 

W ramach aktualnej promocji Samsung przy zakupie wybranych telewizorów Samsung Neo QLED, można otrzymać zwrot nawet do 2000 zł. Promocja na stronie neoqled-promocja.samsung.pl obowiązuje do 7 listopada b.r.

Materiał powstał we współpracy z marką Samsung.