Salon: jak go najlepiej urządzić? Zobacz, co proponują dwie znakomite projektantki

Firma Sony podjęła współpracę ze znakomitymi projektantkami - Lisą Roberts i Agnieszką Dębską. Owocem tej współpracy jest krótki film LivingRoomLooks. Film skierowany jest do osób potrzebujących porady przy zmianie wyglądu swojego domu - ale także do każdego, kogo interesuje projektowanie wnętrz. Można w nim na żywo oglądać pracę dwóch projektantek nadających salonowi inspirujący wygląd.

Obie zaczynają od pustych czterech ścian. Lisa czerpie natchnienie ze stylu lat siedemdziesiątych, natomiast Agnieszka tworzy wnętrze inspirowane podróżami, z wyraźnymi akcentami śródziemnomorskimi.

Jak najlepiej urządzić salon?

Projektantki pokazują także, jak przy projektowaniu salonu można doskonale połączyć styl i zaawansowaną technologię - o ile ma się odpowiednie narzędzia. Bo przecież jeśli ktoś poświęca czas i pieniądze po to, by nadać salonowi świetny wygląd, to na pewno zależy mu także na równie znakomitym wyglądzie telewizora. Tylko jak ocenić, czy będzie on pasował do określonego miejsca w pokoju? Czy się zmieści i czy nie popsuje efektu zamierzonego przez projektanta? Brak zaufania do własnej oceny rozmiarów i wielkości sprawia często, że ostatecznie wybór pada na mniejszy telewizor, podczas gdy większy wyglądałby równie dobrze.

Lisa i Agnieszka pokazują, jak "rozszerzona rzeczywistość" - opracowane przez Sony narzędzie ułatwiające dobór wielkości telewizora - pozwala dokładnie sprawdzić wygląd różnych telewizorów w dowolnie wybranym miejscu. Wystarczy kliknąć w ten oto link Poradnik - rozmiar telewizora , porównać różne wielkości telewizorów i przed zakupem upewnić się, który model będzie wyglądał najlepiej.

- Każdy chce, aby jego salon świetnie wyglądał - mówi Tim Schwarz, menedżer ds. treści internetowych Europe. - I każdy czasami chce w tym salonie coś zmienić, urządzić na nowo. To bywa trudne, dlatego podjęliśmy współpracę z najlepszymi projektantkami, które pokazały nam cały proces projektowania takiego wnętrza i udzieliły wielu praktycznych wskazówek. Stylowy salon to nie tylko odpowiednio dobrane meble i obrazy na ścianach, ale także urządzenia, które do tego wszystkiego pasują i nie psują całościowego efektu. Najważniejszym z tych urządzeń jest niewątpliwie telewizor. Nasz program pomaga dobrać idealny rozmiar telewizora i upewnić się, że umieszczamy go we właściwym miejscu. Lisa i Agnieszka zaprojektowały dwa wspaniałe salony, a program pomógł im dobrać najlepiej pasujące telewizory.

Porady projektantek - jak stworzyć piękny salon

Lisa Roberts

Gdy przygotowuję nowy projekt wnętrza, zaczynam od zastanowienia się nad tym, co najlepiej wyraża osobę, która będzie w tym wnętrzu mieszkać. Tworzę więc "paletę nastrojów". To bardzo proste: proszę tę osobę o wyrwanie ulubionych stron z kolorowych magazynów, o zdjęcia które jej się podobają, kolory które lubi - takie elementy pozwalają szybko wychwycić ogólny trend.

Elementy metaliczne - złote, srebrne, brązowe, miedziane - dobrze komponują się z każdą paletą kolorów.

Zawsze należy kupować najlepsze sprzęty i produkty, na jakie nas stać. Pamiętajmy, że wnętrza nie służą tylko do oglądania: we wnętrzach się mieszka, używa się ich, a to oznacza, że wszystko stopniowo się zużywa. Dlatego dobrze jest kupować najtrwalsze materiały, najbardziej wytrzymałe podłogi, najbardziej odporne meble.

Agnieszka Dębska

Jeśli nie masz pewności, jaka ma być nowa kolorystyka pomieszczenia, namaluj na ścianie kilka próbek kolorów i sprawdź, jak one wyglądają w różnym oświetleniu i o różnych porach dnia.

Nie bój się bawić fakturami i materiałami. Łącz tkaniny o grubym splocie z jedwabnymi lub aksamitnymi poduszkami. Stawiaj naczynia ze spękaną glazurą na szklanym blacie stolika do kawy.

Stare meble można ożywić prostymi dodatkami. Stara sofa, na której położymy kilka kolorowych poduszek, nabierze zupełnie nowego charakteru.

Jak działa narzędzie Sony ułatwiające dobór wielkości telewizora

Klient, który planuje zakup telewizora, musi zajrzeć tutaj Poradnik - rozmiar telewizora i wykonać cztery proste czynności:

- Pobrać i wydrukować specjalny znacznik - prosty kształt na kartce formatu A4 umożliwi programowi rozpoznanie miejsca, w którym ma się znaleźć telewizor.

- Umieścić znacznik tam, gdzie ma się znaleźć telewizor - ustawiony na płaskim, poziomym podłożu lub zamontowany na ścianie - a następnie sfotografować to miejsce razem ze znacznikiem.

- Przesłać zdjęcie do internetowego narzędzia Sony, które automatycznie wykryje znacznik i zastąpi go odpowiednio wyskalowanym obrazem rozważanego telewizora. Można wybierać telewizory różnych rozmiarów, których ikony pojawią się nad znacznikiem.

- Zapisać zdjęcia, aby móc porównać różne wersje i wybrać najlepszą.

Więcej o: