Jak dbać o drewno egzotyczne?

Położyłam w salonie podłogę z drewna teakowego. W jaki sposób powinnam o nią dbać? Czy jej pielęgnacja wymaga używania jakichś specjalnych środków czyszczących?

- Nie każdy zdaje sobie sprawę, że o meble i podłogi wykonane z drewna egzotycznego można dbać za pomocą ogólnodostępnych środków czystości - mówi Maciej Szymański, przedstawiciel marki Brait. - Jak każda powierzchnia drewniana, i ta zostaje zabezpieczona lakierem lub bejcą, których zadaniem jest ochrona mebli i podłóg przed uszkodzeniami. W przeciwnym razie drewno, niezależnie od sposobu pielęgnacji, stałoby się nieestetyczne oraz podatne na zniszczenie.

Oczywiście, pielęgnując meble i podłogi, w skład których wchodzi drewno egzotyczne, warto używać profesjonalnych preparatów, przeznaczonych do drewnianych powierzchni. Stosowanie sprayów do mebli nie tylko zapewni czystsze meble bez kurzu, ale również ochroni powierzchnie przed zarysowaniami, powstawaniem plam oraz zacieków. Przy wyborze środków należy zwracać uwagę na oznakowania znajdujące się na opakowaniach, takie jak: "AntiDust System +" i "Protect System+", które sugerują działanie przeciw osadzaniu się kurzu oraz ochronne.

Więcej o:
Copyright © Agora SA