Jak dbać o czyste powietrze w mieszkaniu palacza?

W moim mieszkaniu przebywają osoby palące. Czy są skuteczne sposoby na zniwelowanie negatywnych skutków działania dymu tytoniowego?

Dziennie wykonujemy 22 tys. oddechów, wdychając do organizmu nawet 20 tys. litrów powietrza. Gdy przebywamy w pomieszczeniach, w których palono tytoń, do organizmu, razem z powietrzem, dostają się niebezpieczne tlenki węgla, alkaloidy roślinne, smoła, węglowodory aromatyczne, fenol, krezol, związki heterocykliczne i nitrozowe, metale ciężkie, chlorek winylu, cyjanowodór, akroleina, aldehydy oraz tlenki azotu.

Maciej Szymański, przedstawiciel marki Brait: - Oprócz regularnego wietrzenia mieszkania, a najlepiej, oczywiście, wprowadzenia zakazu palenia w domu, do skutecznych sposobów walki z dymem papierosowym i jego negatywnym wpływem na zdrowie jest stosowanie profesjonalnych spray'ów Antitabac, które znajdziemy na półkach drogerii czy działów z artykułami gospodarstwa domowego lub chemią użytkową. Wydatek jest niewielki, rzędu 5 zł, a naprawdę warto sobie ten preparat sprawić.

Warto dodatkowo wiedzieć, że odświeżacze nadające się do niwelowania innych nieprzyjemnych zapachów, np. pochodzących z kuchni lub łazienki, najczęściej zawierają w swoim składzie rycynolan cynku, który efektywnie ogranicza rozprzestrzenianie się niemiłej woni. Substancja ta działa nie tylko dezynfekująco, ale również pełni funkcję skutecznego klatratu, czyli związku kompleksotwórczego (wiążącego), w wyniku czego z powietrza usuwane są czynniki odorotwórcze.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.