Sposób na tanie odnowienie wanny

Czy twoja wanna wygląda, jakby już odsłużyła swoje i nadawała się do wymiany? Do niedawna oznaczało to kosztowny i czasochłonny remont łazienki, jednak za sprawą nowej na polskim rynku metody - nazwanej "wanna w wannie" - problem można rozwiązać znacznie szybciej i taniej. Dotyczy to zarówno wanien wolnostojących, jak i zabudowanych.

Nowa wanna w dwie godziny

Operacja sprowadza się do osadzenia w starej i zniszczonej wannie nowej wanny akrylowej. Obie sklejane są za pomocą dwuskładnikowej piany. Stara wanna jest całkowicie zakryta i pełni wyłącznie funkcję mocnego stelażu dla nowej. Montaż obejmuje także wymianę systemu odpływowego, podłączenie go do nowej wanny i wykończenie silikonem połączeń między wanną i płytkami. Efekt pracy to nowa, stabilna i bardzo dobrze utrzymująca ciepło wanna w zabudowie.

- Wanny-wkłady są tłoczone z wysokiej jakości akrylu, który jest produkowany przez austriacką firmę Senoplast. Wkłady są wytwarzane według wzorców ze standardowych wanien. Obecnie "wannę w wannie" można zamontować już w około 95 proc. wanien emaliowanych, które są wykorzystywane w Polsce. Nowa wanna spełnia wszelkie parametry najwyższej jakości wanny akrylowej. Jest tłoczona z płyt o grubości 5 mm, wzmocniona włóknem szklanym, nie odbarwia się ani nie chłonie zanieczyszczeń. Posiada też atest higieniczny PZH - mówi Jan Stankiewicz, przedstawiciel firmy Wanna w wannie Sp. z o.o., która wprowadziła na polski rynek metodę, o której mowa.

Amerykański patent dla oszczędnych

Pomysł renowacji wanien metodą "wanna w wannie" narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 70. Miał pomóc w tanim odnawianiu wanien wmurowywanych w podłogę, które są w USA bardzo popularne. Prostota, skuteczność i oszczędności związane z tą metodą spowodowały, że bardzo szybko przyjęła się rynku, z czasem trafiając również do Europy.

- W Polsce również nie brakuje żeliwnych i stalowych wanien, które najlepsze lata mają dawno za sobą. Ich wymiana do tej pory oznaczała kosztowny remont. Teraz to wszystko można zrobić zdecydowanie taniej, szybciej, bez kurzu i gruzu. To idealne rozwiązanie dla osób zainteresowanych odnowieniem samej wanny. Skorzystać mogą także wynajmujący mieszkania, którzy przez odnowienie wanny chcą zwiększyć standard lokalu, a także osoby dysponujące ograniczonym budżetem na remont - mówi Jan Stankiewicz.

Ile to kosztuje?

Renowacja wanny metody "wanna w wannie" to koszt około 700-800 złotych brutto, w zależności od rozmiaru wanny. Cena ta obejmuje pełną usługę montażu i sprzątania po nim. To mniej więcej o połowę taniej niż gdyby zdecydować się na zakup nowej wanny wraz z usługą montażu.

Zobacz na czym to polega i jak to się robi!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.