Jeden system - wiele modnych rozwiązań

Przyzwyczailiśmy się, że ściany są po prostu tłem dla mebli. Jednak współczesne trendy aranżacji wnętrz podpowiadają, że mogą one być zarówno niezwykłą ozdobą pomieszczenia jak i efektywnym sposobem wykorzystania przestrzeni.

Projektanci i architekci coraz częściej sięgają po oryginalne i nowoczesne rozwiązanie jakim jest system ścienny. Zwłaszcza jeśli muszą połączyć estetykę z funkcjonalnością. Wykorzystując moc tworzenia przestrzeni, jaką posiada to narzędzie, każdy może mieć wnętrze nowoczesne, doskonale zagospodarowane i stworzone na miarę swoich potrzeb.

Dla niewtajemniczonych na początek kilka słów o tym czym jest system ścienny. To połączenie profili aluminiowych z dowolnie wybranymi panelami pokrywającymi ścianę - płytą, szkłem czy płytkami ceramicznymi, do których możemy dobrać wiele pomysłowych zawieszek, a także różnego rodzaju półki. Daje nam to możliwość bardzo różnorodnych aranżacji, w dodatku mobilnych, gdyż wszystkie akcesoria możemy w każdej chwili dowolnie przemieścić, uzupełnić lub zastąpić innymi.

Jak twierdzą eksperci z firmy Zobal, producenta takich rozwiązań, zaletą systemu ściennego jest łatwość jego montażu oraz możliwość zastosowania w różnych pomieszczeniach od salonu począwszy, poprzez kuchnię, łazienkę i hol, na biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej skończywszy. Dodatkowo, doskonale sprawdza się on w małych przestrzeniach i wszędzie tam gdzie zależy nam na funkcjonalnym wykorzystaniu powierzchni ściany. Natomiast nas ucieszy fakt, że możemy indywidualnie dobrać wypełnienie, kolor profili, dopasować wielkość ścianki, a także wybrać zawieszki czy półki.

Jak zatem wykorzystać te właściwości w praktyce?

W kuchni świetnie sprawdzi się wypełnienie profili aluminiowych płytkami ceramicznymi czy szkłem - to pozwoli na łatwe utrzymanie ściany w czystości. Jeśli dobierzemy do tego odpowiednie zawieszki będziemy mieli praktyczne miejsce na przechowywanie różnych kuchennych drobiazgów. W ofercie firmy Zobal znajdziemy nawet półeczki na wino. Jeśli marzy nam się kuchnia uporządkowana i elegancka to spełnią się wszystkie nasze oczekiwania.

W salonie częstym problemem jest estetyczne i wygodne umiejscowienie telewizora. System ścienny daje możliwość stworzenia specjalnej ścianki telewizyjnej z ukrytym okablowaniem, tzw. TV WALL. To bardzo eleganckie i praktyczne rozwiązanie. Jeśli do tego dobierzemy interesujące wypełnienie, np. płytę w ciekawym dekorze, możemy być pewni, że nasz salon będzie zaaranżowany zgodnie z najnowszymi trendami.

Równie dobrze system sprawdzi się w holu. Będzie ciekawym sposobem na zagospodarowanie często trudnej i nieustawnej przestrzeni. Łatwy w utrzymaniu czystości, uporządkuje przedpokój i stanie się jego niewątpliwą ozdobą.

Jak widać system ścienny daje naprawdę dużo możliwości aranżacyjnych. Jest sposobem na doskonałe zorganizowanie przestrzeni w zgodzie z najnowszymi trendami. Decydując się na takie rozwiązanie warto wybierać produkty markowe, które dają gwarancję wysokiej jakości.

Lista autoryzowanych dystrybutorów firmy Zobal