Wysmakowana kuchnia

Kuchnia to serce domu. To tutaj spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, wspólnie gotujemy, rozmawiamy i spożywamy posiłki. Nie dziwi więc, że co raz więcej uwagi przywiązujemy do odpowiedniego jej wyposażenia, a oryginalna i ciekawa kuchenna aranżacja to już kwestia prestiżu.

Dekoratorzy wnętrz zgodnie twierdzą, że współcześnie w kuchni króluje minimalizm i prostota. To przede wszystkim funkcjonalność i ergonomia determinują kuchenną estetykę. Z mody wciąż nie wychodzą czyste linie, geometryczne formy i wyraźnie zaakcentowane poziomy i piony. Coraz odważniej stosujemy nowoczesne rozwiązania, które usprawniają i poprawiają komfort pracy w kuchni.

Decydując się na kuchnię w takim stylu, trzeba pamiętać o wykończeniu, które nie popsuje naszej minimalistycznej, wysmakowanej kompozycji. Dobrze sprawdzi się tutaj zastosowanie systemu bezuchwytowego, który będąc wysoce wygodnym i designerskim rozwiązaniem stał się jednym z najnowszych trendów w projektowaniu kuchni.

Przykładem doskonale zaprojektowanego systemu bezuchwytowego jest system firmy Zobal, który łączy w sobie funkcjonalność z wysoką estetyką. Idealny do minimalistycznej kuchni, w której akcesoria w postaci uchwytów będą dla nas niepożądane. Jego konstrukcja umożliwia dowolne kształtowanie układu kuchni - profile można montować zarówno w pionie jak i w poziomie. A wszystkich zwolenników nowoczesnych rozwiązań ucieszy fakt, że system można z powodzeniem stosować w kuchennych wyspach.

System produkowany przez Zobal charakteryzuje się innowacyjnym rozwiązaniem połączenia zatrzaskowego "klik" profili konstrukcyjnych oraz łączników. Dzięki temu jego montaż jest łatwy i szybki, a efekt bardzo interesujący.

System bezuchwytowy to także wygoda i bezpieczeństwo. Ograniczenie wystających elementów poprawia komfort pracy i jest szczególnie ważne gdy posiadamy małe dzieci. Z resztą nie tylko w kuchni. System świetnie sprawdzi się także w meblach salonowych, łazienkowych czy biurowych. Wszędzie tam, gdzie zależy nam na praktycznym i funkcjonalnym urządzeniu przestrzeni.

We współczesnych kuchniach uroda podąża za wygodą. Pierwszego dobrego wrażenia nie może popsuć niedoskonałość materiałów czy detali. Warto więc wybierać elementy z najwyższej półki, które dobrze spełnią swoje funkcje. Wtedy nasza kuchnia długo będzie cieszyć oko swoją urodą.

Lista autoryzowanych dystrybutorów firmy Zobal