Biurko narożne do domowego gabinetu. Jakie wybrać?

Biurko narożne to bardzo wygodny mebel, który zapewnia komfortową przestrzeń do pracy. Tego typu biurka uważane są za najbardziej ergonomiczne, a dzięki swoim kształtom sprawdzą się w niewielkich gabinetach i pokojach nastolatków. Sprawdźcie, jakie biurka narożne możecie znaleźć w sklepach z wyposażeniem wnętrz.

Biurko narożne z nadstawką lub bez – które sprawdzi się lepiej?

Biurko narożne ma wiele zalet, które czynią je bardziej praktycznym od tradycyjnego biurka. Przede wszystkim, ze względu na kształt można ustawić je w rogu pomieszczenia i tym samym w pełni zagospodarować tę przestrzeń. Ponadto, biurka narożne najczęściej maja większe blaty, toteż praca przy nich jest o wiele bardziej wygodna.

Biurko narożne świetnie sprawdzi się zarówno w domowym gabinecie, jak i w pokoju nastolatka. Najczęściej spotykane są biurka narożne z nadstawkami, na których można ustawić monitor komputera. Taka nadstawka pozwala na ulokowanie tego sprzętu w najlepszej możliwej pozycji, a więc na wysokości oczu osoby siedzącej przy biurku, a to wpływa pozytywnie na zajmowaną na krześle pozycję. Dzięki nadstawce można więc uniknąć bólu pleców, który pojawia się po wielu godzinach pracy przy komputerze.

Biurko narożne występuje także w wersji bez nadstawki. Taki mebel ma również swoje zalety, jak chociażby większą powierzchnię blatu. Ta przyda się szczególnie osobom pracującym w sposób kreatywny, które muszą otaczać się wieloma niezbędnymi przedmiotami.

Małe biurko narożneMałe biurko narożne fot. Bonami

Biurko narożne komputerowe: jakie wybrać?

Biurka narożne różnią się od siebie nie tylko estetyką i materiałem wykonania, ale przede wszystkim rozmiarami. Niektóre z nich są krótkie, podczas gdy inne są na tyle długie, że mogą pomieścić się przy nich dwie osoby. Wszystkie jednak łączy kształt przypominający literę „L”, dzięki któremu można wygodnie ustawić je w rogu. Biurko narożne może być także świetnym biurkiem komputerowym.

Biurko narożne komputerowe powinno mieć odpowiednią wysokość i blat na tyle obszerny, aby spokojnie można było usiąść przy nim z laptopem lub komfortowo ustawić elementy komputera stacjonarnego. Dobrze, jeśli jest ono na tyle szerokie, aby osoba przy nim pracująca mogła bezpiecznie odstawić kubek z gorącą herbatą lub trzymać niezbędne dokumenty i różnego rodzaju materiały.

Biurka narożne komputerowe powinny posiadać pewne rozwiązania praktyczne, takie jak szuflady lub szafkę na wszystkie niezbędne rzeczy, które pozwolą na zachowanie w domowym gabinecie porządku. Co więcej, powinno umożliwiać ukrycie kabli, aby nie zwisały nieestetycznie z tyłu biurka, psując aranżację wnętrza.

Biurko narożne: białe, czy w kolorze drewna?

Nie da się ukryć, że najbardziej lubianymi meblami są wszystkie elementy wyposażenia w kolorze białym. Z tego powodu białe biurka narożne znaleźć można dosłownie wszędzie. W zależności od modelu, ich estetyka wpisywać może się w różne style aranżacji wnętrz. Najczęściej spotykanymi są jednak białe biurka narożne w stylu skandynawskim i nowoczesnym. Białe biurko narożne, odpowiednio zdobione żłobieniami i przetarciami, to też świetna propozycja do wnętrza rustykalnego.

Choć białe biurka narożne są bardzo modne, nie każdy chciałby mieć je w swoim gabinecie. Dla osób niechętnie podchodzących do jasnych mebli lepszą propozycją będzie biurko narożne drewniane, w naturalnym kolorze lub pokryte ciemniejszą bejcą. Każdy, kto marzy o gabinecie z prawdziwego zdarzenia powinien zdecydować się właśnie na taki mebel.

Biurko narożne IKEA: dla kogo będzie najlepsze?

Biurka narożne znaleźć można w wielu sklepach meblowych, takich jak VOX, Black Red White, Bonami czy IKEA. Szczególną popularnością cieszy się biurko narożne MICKE dostępne w ofercie sieci IKEA. To bardzo praktyczny mebel z nadstawką wyposażoną w praktyczne schowki. Jest on świetną propozycją zarówno do domowego gabinetu, jak i do pokoju nastolatka.

Wygodne biurko narożne do domowego gabinetuWygodne biurko narożne do domowego gabinetu fot. Bonami

Więcej o: