dach

 • Kolejna edycja akcji społecznej "Lepszy dach nad głową" zakończona

  Kolejna edycja akcji społecznej

  Od maja do października 2014 trwała druga edycja akcji społecznej "Lepszy dach nad głową" zorganizowana wspólnie przez firmę Ruukki Polska i Fundację Radia ZET. Dzięki niej również w tym roku nowe dachy otrzymały placówki wyłonione w konkursie wśród Rodzinnych Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych.

 • Blachodachówka modułowa Tur

  Blachodachówka modułowa Tur

  Najnowsza propozycja firmy Blachy Pruszyński, dostępna w postaci jedno- i dwumodułowych paneli.

 • Drewniana sklejka strukturyzowana do podbitki dachowej

  Drewniana sklejka strukturyzowana do podbitki dachowej

  Firma Sklejka-Eko wprowadza na rynek sklejkę strukturyzowaną do podbitki dachowej - to szybkie w montażu, trwałe i ekologiczne rozwiązanie, które skutecznie wpływa na estetykę budynku.

 • Łazienka jasna i wygodna

  Łazienka jasna i wygodna

  Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dachowym firmy VELUX można doświetlić łazienkę światłem dziennym niezależnie od tego, czy jest ona położona pod skosami poddasza czy w środku ostatniej kondygnacji. Okna Nowej Generacji VELUX to również wygoda korzystania, a także gwarancja niezwykłej trwałości.

 • Okna DEF do dachów płaskich

  Okna DEF do dachów płaskich

  Okno Fakro z innowacyjnym pakietem szybowym o bardzo dobrych parametrach energooszczędnych. Można je stosować w budynkach energooszczędnych i pasywnych, z płaskimi dachami.

 • Projekty domów: dom z użytkowym poddaszem

  Projekty domów: dom z użytkowym poddaszem

  Projekt domu AJR 19 to budynek o klasycznym stromym dachu, ale o nowoczesnej formie. Rozrysowano go na planie litery ?L?. Przewidywany koszt netto stanu surowego zamkniętego to 198 600 zł.

 • Izolacja okien dachowych od wewnątrz

  Izolacja okien dachowych od wewnątrz

  Izolacja okien to także prace wykonywane wewnątrz budynku, przed wykończeniem wnętrza. Jednym z etapów jest odpowiednie ukształtowanie wnęki - ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także z uwagi na właściwe doświetlenie, ocieplenie i cyrkulację powietrza wokół okna dachowego.

 • Panele dachowe Regle

  Panele dachowe Regle

  Niesztampowy pomysł na pokrycie dachowe - instalacja z rzędami stalowych paneli o drobnych, nieregularnych fałdach. Nowość firmy Blachy Pruszyński.

 • Akcesoria dachowe w zestawach

  Akcesoria dachowe w zestawach

  Firma Ruukki poszerza swoją ofertę akcesoriów dachowych o modułowe zestawy bezpieczeństwa i komunikacji dachowej. Kompletne pakiety akcesoriów dostępne będą w jednym, standardowym wymiarze, co znacznie ułatwi ich zakup, montaż oraz transport. Dzięki systemowym łącznikom można je będzie w prosty sposób rozbudowywać na dowolną długość.

 • Idealnie płaska dachówka ceramiczna Orea 9 Koramic

  Idealnie płaska dachówka ceramiczna Orea 9 Koramic

  Coraz częściej właściciele nowopowstających domów decydują się na ciemną kolorystykę dachu, kontrastującą z jasnymi elewacjami i nadającą budynkowi nowoczesny wygląd. Nowa, polska dachówka ceramiczna Orea 9 jest odpowiedzią na ten trend i wpisuje się w estetykę architektury nowoczesnej. Całkowicie płaska powierzchnia i duży format nadaje połaci dachu prosty, wręcz minimalistyczny wyraz.

 • Izolacja okna dachowego od zewnątrz - fartuch przeciwwilgociowy

  Izolacja okna dachowego od zewnątrz - fartuch przeciwwilgociowy

  Po zamontowaniu każde okno połaciowe jest integralnym elementem dachu, dlatego powinno być szczelnie z nim połączone, a także odpowiednio ocieplone. Dekarz może zamontować okna stosując materiały izolacyjne dostępne na budowie lub rozwiązania systemowe rekomendowane przez producenta.

 • Izolacje wokół okna dachowego

  Izolacje wokół okna dachowego

  Osadzenie okien w dachu jest bardziej skomplikowane od montażu okien fasadowych. Dlatego też producenci oferują całą gamę rozwiązań systemowych, które gwarantują, że okno zostanie zamontowane w połaci właściwie i zaizolowane tak, aby dach w tym miejscu nie przeciekał.

 • Nowe okno dachowe VELUX GZL - z możliwością instalacji elektrycznego otwierania i czujnika deszczu

  Nowe okno dachowe VELUX GZL - z możliwością instalacji elektrycznego otwierania i czujnika deszczu

  W pierwszej połowie marca odbyła się premiera oferty VELUX na nowy sezon budowlany. VELUX zaprezentował pełną gamę okien dachowych Nowej Generacji, które zastępują wcześniejszą ofertę firmy. Wśród nich znacznie ulepszoną wersję jednego z najpopularniejszych modeli okien VELUX - GZL. Nowe okno zapewnia więcej światła dziennego i większy komfort użytkowania w wyjątkowo korzystnej cenie

 • Okna dobrze zaprojektowane

  Okna dobrze zaprojektowane

  Kiedy za projekt odpowiedzialni są skandynawscy dizajnerzy, wiadomo że będzie nowocześnie, ergonomicznie i funkcjonalnie. Tak też jest w przypadku okien Nowej Generacji VELUX, które zyskały nową, lżejszą linię oraz lepszy komfort obsługi. Wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, harmonijną formą i dbałością o detale, a także wyjątkowo korzystną ceną

 • Nowy standard komfortu

  Nowy standard komfortu

  Stolarka okienna dobrej jakości będzie nam służyć przez wiele lat, dlatego jej wybór nie powinien być przypadkowy. Kupujmy nowoczesne i wysokiej jakości okna, o zróżnicowanych funkcjach, które pomogą zmniejszyć rachunki i jednocześnie podnieść standard mieszkania w domu. Powinny być one dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, wysokości montażu, a także przyszłego przeznaczenia pomieszczenia

 • Dachówka stalowa Armorium

  Dachówka stalowa Armorium

  W ofercie pokryć dachowych Ruukki pojawiła się nowa dachówka stalowa Armorium. Ma wyjątkowo głębokie profilowanie i wyraźny kształt profilu, który nadaje dachowi elegancki wygląd.

 • Velux wprowadza ulepszoną gamę okien dachowych - spełnienie potrzeb w dostępnych cenach

  Velux wprowadza ulepszoną gamę okien dachowych - spełnienie potrzeb w dostępnych cenach

  Firma Velux właśnie wprowadza na rynek nową, ulepszoną gamę popularnych okien dachowych. Pośród pięciu nowych produktów jest też całkowicie odmieniona wersja jednego z najpopularniejszych modeli - Velux GZL.

 • Bezpłatne dachowe porady eksperta Ruukki

  Bezpłatne dachowe porady eksperta Ruukki

  Wykonanie dachu to jeden z ważniejszych etapów budowy domu lub jego remontu. Nie można więc sobie pozwolić na popełnienie błędów. Każdy, kto wybierze produkty z oferty firmy Ruukki Polska może skorzystać z fachowej pomocy ekspertów.

 • Okno Fakro do płaskich dachów typu F

  Okno Fakro do płaskich dachów typu F

  Okno typu F firmy Fakro zostało zaprojektowane z myślą o doświetleniu pomieszczeń w budynkach z płaskimi dachami, w których nie ma możliwości zastosowania standardowych okien pionowych.

 • Wymiana pokrycia dachowego - akcja społeczna firmy Ruukki Polska

  Wymiana pokrycia dachowego - akcja społeczna firmy Ruukki Polska

  Zazwyczaj przy remontach dachów zamiast starego pokrycia stosuje się blachodachówkę. Wybór jej modelu nie może być jednak przypadkowy. Pokrycie z niego wykonane powinno być estetyczne, trwałe i najlepiej dostępne od ręki. Te wszystkie cechy ma oryginalna blachodachówka modułowa Finnera firmy Ruukki Polska.

 • Jak budują Polacy - najpopularniejsze rozwiązania i technologie

  Jak budują Polacy - najpopularniejsze rozwiązania i technologie

  Rozpoczęcie budowy własnego domu, wybór odpowiedniego projektu czy technologii budowania to decyzje, które zaliczają się do najpoważniejszych w życiu. Polacy w tym względzie wciąż stawiają na tradycję. W ubiegłym roku najwięcej powstało domów murowanych z cegły ceramicznej, pokrytych dachówką ceramiczną i bez piwnicy.

 • Wielkoformatowa dachówka ceramiczna

  Wielkoformatowa dachówka ceramiczna

  Marka Braas wprowadziła na rynek nową dachówkę dużego formatu - Rubin 9V. Jest to największa dachówka ceramiczna w ofercie tego producenta.

 • Dachy strome - konstrukcja, wstępne krycie, ocieplenie

  Dachy strome - konstrukcja, wstępne krycie, ocieplenie

  Aby wysokich dachów nie zrywały wichury, trzeba odpowiednio zaprojektować, wykonać i zakotwić ich konstrukcję (więźbę). Ponieważ z dachów stromych woda spływa szybciej niż z płaskich, całkowita szczelność pokrycia nie jest konieczna; nie można jednak zapomnieć o warstwie wstępnego krycia.

 • Röben prezentuje nowość: dachówka Piemont Titan

  Röben prezentuje nowość: dachówka Piemont Titan

  Dachówka Piemont Titan szara glazurowana to już trzecia dachowa nowość marki Röben w tym sezonie.

 • Kupujemy gonty bitumiczne

  Kupujemy gonty bitumiczne

  Pojedynczy pas dachówek bitumicznych nie wygląda imponująco ani nadzwyczaj solidnie. Trudno więc sobie wyobrazić, jak takie pokrycie będzie wyglądało na dachu. Zwykle jednak za jego zakupem przemawia mały ciężar i niewysoka cena.

 • Nowoczesny wentylowany dach

  Nowoczesny wentylowany dach

  We współczesnym budownictwie, dużo uwagi poświęca się poszanowaniu energii zużywanej do ogrzewania domów. Wszyscy już rozumieją znaczenie szczelnych i termoizolacyjnych okien. Ogólnie znane i stosowane są sposoby i materiały ograniczające ucieczkę ciepła przez ściany. Natomiast nie wszyscy wiedzą jak wiele ciepła może uciec przez wadliwie wykonany dach.

 • Jak dobrać pokrycie dachu i jak o nie dbać?

  Jak dobrać pokrycie dachu i jak o nie dbać?

  Dachówki ceramiczne to jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych - są długowieczne, estetyczne i bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. Jednak aby długo cieszyły oko inwestora, należy odpowiednio je dobrać oraz zapewnić prawidłowe wykonawstwo

 • Więc chodź pomaluj swój dach

  Więc chodź pomaluj swój dach

  Jeśli dach stanowi dużą część budynku i jest jego ozdobą, warto zadbać o to, by wyglądał ładnie i estetycznie. Pomocny w tym będzie nowy produkt na rynku - farba Ondupaint.

 • Pomocy, szukam dekarza!

  Pomocy, szukam dekarza!

  W przypadku budowy domu, wybranie fachowej ekipy dekarskiej jest co najmniej tak samo ważne, jak dobry projekt i jakościowe materiały. Jak znaleźć odpowiednich wykonawców?

 • Jaki dach w projekcie gotowym?

  Jaki dach w projekcie gotowym?

  Wybierając gotowy projekt, powinniśmy zwrócić uwagę na zaplanowane przez architekta pokrycie oraz kształt i typ dachu, aby nie tylko podobał nam się pod względem estetycznym, ale także odpowiadał wymogom lokalizacji działki.

Więcej o:

dach

 • IKEA Janki ma nowych lokatorów - na dachu sklepu zamieszkają pszczoły!

  strategię People & Planet Positive postanowiła zadbać o pszczoły i jednocześnie planetę, dając owadom nowy dom na dachu magazynu zewnętrznego w IKEA Janki (Plac Szwedzki 1, Raszyn), co wpisuje się także w założenia Roku Zrównoważonego Rozwoju. Jest to pierwszy sklep IKEA w Polsce i w Europie Środkowo

 • Neo(n) Bistro - rezerwuj nowy fine dining na dachu!

  Neo(n) Bistro jest pierwszą próbą po-lockdownowej redefinicji fine diningu. To seria unikalnych, jednorazowych kolacji wiodących polskich Chefów organizowanych przez twórców Nocnego Marketu oraz Festiwali Restaurant Week i Fine Dining Week i odbywających się w na co dzień niedostępnych magicznych

 • Neo(n) Bistro - rezerwuj nowy fine dining na dachu!

  Neo(n) Bistro jest pierwszą próbą po-lockdownowej redefinicji fine diningu. To seria unikalnych, jednorazowych kolacji wiodących polskich Chefów organizowanych przez twórców Nocnego Marketu oraz Festiwali Restaurant Week i Fine Dining Week i odbywających się w na co dzień niedostępnych magicznych

 • Jak kłaść gont bitumiczny na altanie? Zrób to sam

  odpowiedzialne za trwałość pokrycia z gontu bitumicznego. Zaletą jego układania jest duże bogactwo elementów dostępnych w zestawie, które odpowiadają za nowoczesne wykończenie dachu. Zastosowanie takiego zestawu bardzo mocno upraszcza krycie połaci dachowych - wystarczy stosować podstawowe zasady i odpowiednio

 • Joanna Liszowska przyciemniła włosy. Fani: jak JLo

  zapozowała w samochodzie z odkrytym dachem, a wiatr efektownie rozwiewał jej włosy. Na fotografii możemy zauważyć też nowy kolor włosów aktorki. Zmiana, choć jest naprawdę subtelna, skutecznie odświeżyła jej wizerunek. Jasne blond loki Liszowskiej mają teraz ciemniejszy złotobrązowy odcień. Ich kolor

 • Jak zbudować domek ogrodowy? Wyjaśniamy krok po kroku

  wykorzystać jako materiał płyty OSB. Później trzeba jednak je odpowiednio zaimpregnować. Pamiętajmy też, że niewielkie domki ogrodowe mają czasem ściany wykonane z blachy. Deski i kantówki będą potrzebne też do budowy dachu, który przykryć mogą blacha lub papa bitumiczna. Musimy też zakupić drzwi do naszej

 • Te gwiazdy to rozwodowi rekordziści. Elizabeth Taylor miała aż 8 mężów

  Rozwody to wymysł współczesności? Nic bardziej mylnego. W czasach starego Hollywood wiele gwiazd miało na swoim koncie liczne małżeństwa i rozstania. Oto kilka rozwodowych rekordzistek i rekordzistów. Elizabeth Taylor: Nie sztuka pokochać, znacznie trudniej wytrwać Elizabeth Taylor ma na swoim