dachówki
-
Dachówka i blachodachówka. Cena, koszty pokrycia
Zarówno dachówka, jak i blachodachówka ma szerokie grono zwolenników. Wybór konkretnego materiału nie jest jednak prosty. Przed podjęciem decyzji warto porównać koszty zakupu i ułożenia. Najlepiej dla wybranego projektu domu zamówić wycenę w kilku firmach dekarskich. Oferty powinny zawierać takie same pozycje - rodzaj wstępnego krycia, pokrycie z uwzględnieniem niezbędnych akcesoriów i z osadzeniem okien dachowych.
-
Pokrycie dachowe - jakie wybrać dachówki uzupełniające?
Dachy domów jednorodzinnych coraz częściej mają bardzo skomplikowane architektonicznie formy. Dlatego producenci pokryć dachowych oferują różne dodatkowe elementy. Współcześnie budowane dachy to bowiem nie tylko dachówki podstawowe, ale także uzupełniające. Jak wybrać odpowiednie? Jakie są rodzaje dachówek uzupełniających? Wyjaśniamy.
-
Dachówka i blachodachówka: co jest ważne przy układaniu pokrycia
Wybór odpowiedniego pokrycia to połowa sukcesu. Aby dach zachował piękny wygląd przez długie lata i nie wymagał napraw i częstych prac konserwacyjnych, potrzebna jest przede wszystkim fachowa, rzetelna ekipa dekarska, która nie zmarnuje materiału. Oto jak wybrać fachowca.
-
Blachodachówka i system orynnowania firmy Plannja w nowym, grafitowym kolorze
W maju 2011 roku blachodachówki Plannja z serii: Plannja Scandic, Plannja Rapid i Plannja Smart zyskują nowy kolor - grafitowy metalik. W nowym odcieniu dostępny jest również system orynnowania Plannja Siba Stal.
-
Betonowa dachówka romańska w technologii Lumino
W marcu 2011 roku Braas wprowadził do swojej oferty dachówkę romańską w technologii Lumino. Najnowszy model dostępny jest na rynku w trzech atrakcyjnych kolorach: ceglanym, brązowym oraz grafitowym.
-
Dach w kolorze złotej jesieni
Czy sztuka malarska i pokrycia dachowe mają wspólny mianownik? Mają. By odpowiednio skomponować kolorystycznie dach trzeba wykazać się zmysłem artystycznym. Trafnie wybrana paleta barw dachówek może okazać się najlepszą ozdobą każdego budynku.
-
Historia dachówki
Pierwszą dachówkę cementową zaczęła wyrabiać w połowie ubiegłego stulecia niemiecka fabryka cementu Stanbach w Bawarii w postaci dużych czworobocznych płyt.