dom ekonomiczny

  • Ekologiczny dom - sposób na bryłę

    Ekologiczny dom - sposób na bryłę

    Ekologiczny dom to dom przyjazny dla środowiska. Z całą pewnością musi to być dom zużywający jak najmniej energii, bo jej wytwarzanie bardzo degraduje nasz ekosystem. Najważniejsze jest dziś ograniczenie strat ciepła, co prowadzi do maksymalnego upraszczania bryły budynku. Optymalne parametry jeśli chodzi o ograniczenie strat ciepłą miałby budynek w kształcie sześcianu.

  • Ile można zaoszczędzić, wymieniając tradycyjne żarówki?

    Ile można zaoszczędzić, wymieniając tradycyjne żarówki?

    Wymiana tradycyjnych żarówek na nowoczesne energooszczędne oświetlenie w bezpośredni sposób przyczynia się do zmniejszenia wydatków na energię elektryczną.

  • Projektowanie budynku z myślą o oszczędności energii

    Projektowanie budynku z myślą o oszczędności energii

    Projekt powinien odpowiednio wyważyć proporcje pomiędzy zapotrzebowaniem na światło, a możliwością sterowania ogrzewaniem oraz wentylacją. Konieczne jest potraktowanie budynku jako całości, a nie jako zbiór elementów składowych. Już w fazie projektowej należy mieć na uwadze sprawność energetyczną budynku.

  • Eko-gadżety dla eko-maniaków

    Eko-gadżety dla eko-maniaków

    Ekologia to pojęcie, które budzi tyle samo sprzeciwu co aprobaty. Przedstawiamy kilka rozwiązań-ciekawostek dla domowych ekologów. Czy zainstalowalibyście w swoim domu radio na wodę lub wyłącznik światła, który zadziała po wrzuceniu monety?

  • Pompy ciepła, a ogrody

    Pompy ciepła, a ogrody

    Energia odnawialna stała się już częścią naszej codzienności. W wyniku widocznych zmian jakie nastąpiły w dziedzinie ochrony środowiska oraz wzrostu cen i stopniowej redukcji wydobycia paliw kopalnych, geotermalne źródła energii stanowią przyjazną środowisku alternatywę w dziedzinie ogrzewania.

  • Jak poznać, czy okno będzie ciepłe?

    Jak poznać, czy okno będzie ciepłe?

    Jednym z najważniejszych parametrów okien jest ten informujący, czy będzie przez nie uciekać dużo ciepła. Aby się tego dowiedzieć, trzeba sprawdzić, jaki okno ma współczynnik przenikania ciepła Uw

  • Jaki powinien być dom energooszczędny?

    Jaki powinien być dom energooszczędny?

    Dom energooszczędny, tak jak każdy dom musi być przede wszystkim komfortowy. Aby tak było należy zadbać nie tylko o odpowiednie parametry izolacyjne materiałów budowlanych oraz rozwiązania techniczne pozwalające ograniczyć straty energii, lecz także walory użytkowe wynikające z dobrego oświetlenia pomieszczeń światłem dziennym.

  • Jak poprawnie dobrać elementy instalacji solarnej

    Jak poprawnie dobrać elementy instalacji solarnej

    Instalacja solarna to nie same kolektory. Aby mieć pewność, że również pozostałe jej elementy są do siebie odpowiednio dobrane, powierzmy jej zaprojektowanie fachowcom.

  • Energooszczędne modele pralek marki Hotpoint

    Energooszczędne modele pralek marki Hotpoint

    W ofercie na 2011 rok marka Hotpoint proponuje szeroką gamę innowacyjnych i przyjaznych środowisku pralek oznaczonych symbolem EcoTech, które zostały wyposażone w ekologiczne programy ECO oraz specjalną funkcję Auto Stand By.

  • Otwórz się na pozytywną energię

    Otwórz się na pozytywną energię

    Każdy marzy o energooszczędnym, a zarazem komfortowym i zdrowym domu. Właściwy dobór okien połaciowych i rolet umożliwi wykreowanie wnętrz, gdzie światło, świeże powietrze i naturalna energia wzajemnie się równoważą. Poznaj wskazówki jak stworzyć dom pełen pozytywnej energii.

  • Pomyśl o domu energooszczędnym

    Pomyśl o domu energooszczędnym

    Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym rośnie wraz ze wzrostem cen paliw. W ostatnim dziesięcioleciu najbardziej podrożał olej opałowy - o ponad 300%. Podrożały też inne nośniki energii, więc koszty ogrzewania domów zabierają coraz większą część domowych budżetów. A przecież każdy z nas chce płacić jak najmniejsze rachunki, a przy tym mieszkać w zdrowych i komfortowych warunkach.

  • Jeden dach, jedno wzornictwo - idealne dopasowanie

    Jeden dach, jedno wzornictwo - idealne dopasowanie

    Corocznie na Ziemię dociera ze Słońca 1500 razy więcej energii niż zużywa się na całym świecie, dlatego urządzenia wykorzystujące darmową energię solarną są przyszłością energooszczędnego budownictwa.

  • Oszczędzanie energii zacznij od ogrzewania

    Oszczędzanie energii zacznij od ogrzewania

    Nasze mieszkania i domy to miejsca, gdzie codziennie zużywamy mnóstwo energii elektrycznej. Dzięki niej żyjemy wygodnie i bezpiecznie, ale czy oszczędnie? Jak wynika z badań Polacy wydają olbrzymie sumy na pokrycie kosztów zużycia wody, prądu czy na ogrzewanie. Dla przeciętnej rodziny mieszkającej w bloku to wydatek rzędu 3 500 zł rocznie a w domu jednorodzinnym - blisko 5 500 zł. *

  • Budowanie energooszczędne się opłaca!

    Budowanie energooszczędne się opłaca!

    Warto zaciągnąć wyższy kredyt i zbudować dom energooszczędny. W domu energooszczędnym i tradycyjnym suma wydatków na spłatę kredytu i opłat eksploatacyjnych jest stała, a oszczędności po spłacie kredytu za dom energooszczędny znaczne.

  • Oświetlenie energooszczędne tanie i komfortowe

    Oświetlenie energooszczędne tanie i komfortowe

    Starając się racjonalnie i oszczędnie zarządzać energią w domu, nie można pominąć doboru odpowiedniego oświetlenia. Wymierne korzyści są nam w stanie zapewnić zarówno odpowiednio dobrane źródła światła, jak i... zmiana naszych codziennych przyzwyczajeń. Warto zapoznać się także z nowinkami rynkowymi, aby świadomie wybierać jak najbardziej energooszczędne rozwiązania.

Więcej o:

dom ekonomiczny

  • Domy w śniegu. Architektura zimą

    Warburg House, Kanada, projekt i wykonanie: Bioi. Dom wybudowany dla właściciela farmy, połączony z dawnym budynkiem gospodarczym. Zadaniem projektantów z firmy Bioi było stworzenie domu ekonomicznego w budowie i eksploatacji i dobrze wykorzystującego przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem