Architektura

 • Simple House - ponadczasowy i nowoczesny

  Simple House - ponadczasowy i nowoczesny

  Simple House staje się rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez mieszkańców różnych zakątków Polski - od Mazowsza, poprzez Lubelszczyznę, Małopolskę i Śląsk po Pomorze.

 • Ruszył konkurs Koło na projekt łazienki 2016

  Ruszył konkurs Koło na projekt łazienki 2016

  Konkurs na projekt łazienki organizowany przez firmę Koło ma już wieloletnią tradycję. Tegoroczna edycja stawia przed projektantami zadanie zaprojektowania toalety publicznej, która stanie w Płocku.

 • Magiczny Konstancin-Jeziorna [TOP9]

  Magiczny Konstancin-Jeziorna [TOP9]

  Niezwykła miejscowość wśród drzew, gdzie można znaleźć najdroższe wille i przepiękne rezydencje. To miejsce do którego jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym uciekali potężni politycy, cenione gwiazdy estrady czy wysłużeni generałowie. Śmietanka towarzyska mieszka w tej niepozornej miejscowości od przeszło 100 lat. Zobaczcie, warunki mieszkaniowe ukryte przed wzrokiem obcych.

 • Jak się mieszka w Kanadzie?

  Jak się mieszka w Kanadzie?

  Kanada może się poszczycić ciągłym wzrostem gospodarczym i rosnącymi cenami nieruchomości. Jakie są jeszcze różnice między Polską, a Kanadą? Może więcej jest podobieństw? Jak funkcjonuje rynek nieruchomości i kto z niego korzysta? Przeczytacie poniżej.

 • Na co zwrócić uwagę, kupując luksusowy apartament?

  Na co zwrócić uwagę, kupując luksusowy apartament?

  Najzamożniejsi klienci mogą oczekiwać, że ich apartament będzie ?uszyty na miarę?. Aby w pełni wykorzystać pozycję klienta premium warto jednak wybrać usługi doświadczonych deweloperów i skorzystać z kilku rad pomagających zweryfikować ich ofertę oraz wynegocjować jak najatrakcyjniejsze dla nas warunki.

 • Najdroższe dzielnice na świecie

  Najdroższe dzielnice na świecie

  Zazwyczaj, szukamy mieszkania w jak najkorzystniejszej cenie. Ale są adresy, gdzie cena za metr to jedynie inwestycja na przyszłość. Zobaczcie najdroższe adresy i sprawdźcie, ile musielibyście pracować by kupić, choćby metr kwadratowy. Zaprawdę, tanio nie jest!

 • Perspektywa - spotkania dla architektów i designerów z gościem specjalnym

  Perspektywa - spotkania dla architektów i designerów z gościem specjalnym

  Cykl spotkań dla architektów i projektantów - Perspektywa - powraca w nowej formule. Gościem wieczorów będzie Dorota Szlachcic. Współautorka innowacyjnego Afrykarium zdradzi kulisy swoich największych projektów. Wstęp wolny. Zapisy już trwają!

 • Dom z widokiem na Wawel

  Dom z widokiem na Wawel

  Budynek zlokalizowany jest niedaleko centrum Krakowa, w spokojnej dzielnicy domów jednorodzinnych, na wzgórzu z pięknym widokiem na Wawel i góry.

 • Oceanarium w Gdyni - Dyplom Roku SARP

  Oceanarium w Gdyni - Dyplom Roku SARP

  Trafne rozpoznanie problematyki jednej z głównych przestrzeni miasta Gdyni, subtelne formy architektoniczne osadzone we właściwie zaprojektowanej przestrzeni urbanistycznej oraz funkcjonalne rozwiązania. Tak w skrócie można opisać zwycięską pracę Mikołaja Adamusa w 51. edycji konkursu DYPLOM ROKU im. Zbyszka Zawistowskiego.

 • Domki letniskowe według najlepszych pracowni projektowych

  Domki letniskowe według najlepszych pracowni projektowych

  Nowoczesne, funkcjonalne i tonące w zieleni - takie będą domki letniskowe w szwajcarskiej Jurze.

 • Projekt domu: Skyfall house 2

  Projekt domu: Skyfall house 2

  Projekt ten to efekt ewolucji zaprojektowanego w 2012 roku domu jednorodzinnego Skyfall House. Zmiany miały na celu ograniczenie metrażu, kosztów, ilości przeszkleń oraz konsumpcji energetycznej obiektu.