Design

 • Francuski duet - Bracia Bouroullec

  Francuski duet - Bracia Bouroullec

  Ronan i Erwan Bouroullec - pochodzą z Bretanii i zawsze pracują w duecie.

 • Pierwsza edycja targów HOMI

  Pierwsza edycja targów HOMI

  HOMI wydaje się być prostą nazwą, której przeczy jednak jej bogactwo znaczeniowe. ?O? uosabia okrąg, który otacza i symbolicznie owija się wokół osoby, jej przestrzeni życiowej i zwyczajów, natomiast końcowe MI oznacza hołd złożony miastu, w którym mają odbywać się targi - Mediolanowi.

 • Kreatorzy mody projektują dla domu

  Kreatorzy mody projektują dla domu

  Stroją najpiękniejsze kobiety świata oraz nasze domy. Wielcy kreatorzy nie ograniczają swojego talentu tylko do projektowania ubrań. Tworzą zjawiskowe kolekcje wnętrzarskie, które słowu ?design? nadają nowe znaczenie.

 • Wystawa: kolekcja historycznych figurek ćmielowskich

  Wystawa: kolekcja historycznych figurek ćmielowskich

  14 listopada 2013 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego otwarta została stała ekspozycja ?figurek ćmielowskich? - miniaturowych, porcelanowych rzeźb zaprojektowanych w IWP w latach 1956 - 1965, a wyprodukowanych ponownie po latach przez Fabrykę Porcelany AS Ćmielów.

 • Fotel Beetle Glamour

  Fotel Beetle Glamour

  <span style="font-family: Verdana;">Zaskakujący Fotel Beetle Glamour to unikalne połączenie <span style="font-family: Verdana;">sztuki </span> barokowej i motoryzacji.<span style="color: #2b4d59; font-family: 'Trebuchet MS', Arial, Tahoma, Verdana, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 20.015625px; background-color: #f1fbfd;"> </span></span>

 • Lampa Round: klasyka w nowoczesnej interpretacji

  Lampa Round: klasyka w nowoczesnej interpretacji

  Lampa Round to prosta forma nawiązująca swoim kształtem do klasycznych lamp wiszących.

 • Trendy: naga żarówka

  Trendy: naga żarówka

  <div style="text-align: justify;"><strong>Zwykła żarówka, halogeny, LED-y, świetlówki... Byle zakryć, przysłonić bujnym kloszem, osłonić, ubrać. Przedmiot codziennego użytku, niezbędny i do tego stopnia prozaiczny, że często niedoceniany. Tymczasem żarówki przeżywają swoją drugą młodość, </strong><strong> <div style="display: inline !important;"><strong>i bynajmniej nie chodzi tutaj o rewolucję w elektryczności, ale o piękno prostoty, esencję sztucznego oświetlenia oraz zachwyt nad ponadczasowym kształtem.</strong></div> </strong></div>

 • Riva 1920: meble z weneckich bali

  Riva 1920: meble z weneckich bali

  Prowadzona przez czwarte pokolenie założycieli &#64257;rma Riva 1920 w mistrzowski sposób łączy tradycyjne techniki i tworzywa z nowoczesnym wzornictwem.

 • Kolekcja krzeseł Mr Him i Ms Her

  Kolekcja krzeseł Mr Him i Ms Her

  Rumuńska projektantka, Irina Neacsu, podczas słynnej paryskiej imprezy Maison &amp; Objet pokazała swoją najnowszą kolekcję krzeseł z charakterem.

 • Lampa Sunset

  Lampa Sunset

  Zainspirowany magią światła zachodzącego słońca Alban Le Henry zaprojektował lampę, która stworzy niepowtarzalny nastrój w twoim wnętrzu.

 • Lampa Tesbih

  Lampa Tesbih

  Bora Cakilkaya, turecki projektant jest autorem lampy Tesbih. Inspiracją do jej stworzenia stała się historia i religia.

 • Foxi. Fotel lekko pochylony

  Foxi. Fotel lekko pochylony

  Fotele Foxi z kolekcji cocktail&amp;design od SITS zostały stworzone specjalnie na długie spotkania w miłym gronie.<br />

 • Pebble Table

  Pebble Table

  Michaił Belyaev zaprojektował Pebble Table - stół, który sprytnie łączy funkcjonalność, wygodę i dobry design.

 • "MOCAP" Bambusowy zegar ścienny

  "MOCAP" to duży, przyciągający wzrok bambusowy zegar. Sposób jego wykonania stwarza złudzenie optyczne, że cyfry poruszają się i rozmywają w zależności od miejsca, z którego na niego patrzymy.

 • Lampy "Folded"

  Lampy

  "Folded" to nazwa nowej kolekcji lamp inspirowanej japońską sztuką origami.

 • Patronat D&W: Wzory - Światło. Warszawskie Targi Designu

  Patronat D&W: Wzory - Światło. Warszawskie Targi Designu

  Wzory - Światło to wyjątkowa edycja Warszawskich Targów Designu. Kilkudziesięciu projektantów pokaże wzory lamp i oświetlenia, a hala warsztatowa Nowego Teatru, zamieni się w tajemniczy, bajeczny świat stworzony przez światło i scenografię.

 • Łóżkowe Kino Plenerowe w Poznaniu

  Łóżkowe Kino Plenerowe w Poznaniu

  Druga edycja kina łóżkowego organizowanego we współpracy z firmą VOX zmienia lokalizację i skalę wydarzenia. Hit zeszłorocznej edycji Festiwalu Transatlantyk będzie robił jeszcze większe wrażenie.

 • Taborety TAM

  Taborety TAM

  <span style="font-size: 12pt; font-family: 'Times New Roman';">Caterina Moretti, wiedeńska projektantka zainspirowana naturą stworzyła zestaw taboretów o nazwie TAM. Stołki wykonane są z litego drewna jesionowego i mają przypominać płatki koniczyny. Do produkcji użyto także popiołu, który </span><span style="font-family: 'Times New Roman'; font-size: 16px;">na każdym</span><span style="font-family: 'Times New Roman'; font-size: 12pt;"> </span><span style="font-family: 'Times New Roman'; font-size: 16px;">siedzisku</span><span style="font-family: 'Times New Roman'; font-size: 16px;"> </span><span style="font-family: 'Times New Roman'; font-size: 12pt;">tworzy niepowtarzalny wzór.</span>

 • Stołek "Monkey Tail"

  Stołek

  Ogon służy do okazywania uczuć, wabienia partnera i utrzymywania równowagi. Teraz także człowiek może mieć swój ogon, dzięki ?Monkey Tail?, zabawnemu taboretowi.

 • Lubomir Tomaszewski - Sztuka, natura, człowiek, artysta

  Lubomir Tomaszewski - Sztuka, natura, człowiek, artysta

  Znacie i lubicie porcelanowe figurki z Ćmielowa, na przykład Śpiewaczkę lub Dziewczynę w spodniach? Ich autorem jest Lubomir Tomaszewski. Urodzony w 1922 r. twórca od pół wieku mieszka w USA. Instytut Designu w Kielcach zorganizował temu niezwykłemu artyście wystawę retrospektywną. Można na niej zobaczyć 150 prac obejmujących trzy najważniejsze dziedziny jego twórczości: design, malarstwo i rzeźbę.

 • Mediterranea - dieta na talerzu

  Mediterranea - dieta na talerzu

  Kolekcja porcelany zaprojektowany przez Studio Naturale dla Marino Cristal ułatwi przygotowanie zdrowego i zbilansowanego posiłku zgodnie z dietą śródziemnomorską.

 • Lampa "King Edison"

  Lampa

  Projekt autorstwa Young &amp; Battaglia łączy przepych baroku z elegancką prostotą nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Małe jest piękne!

 • Mpup: meble dla psów i kotów

  Mpup: meble dla psów i kotów

  Nasi milusińscy też zasługują na wygodny i elegancki mebel.

 • Gdynia Design Days

  Gdynia Design Days

  <div id="_mcePaste" style="position: absolute; left: -10000px; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden;">Design na plaży</div> <div id="_mcePaste" style="position: absolute; left: -10000px; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden;">Latem Gdynia zmienia się w polską stolicę wzornictwa. Między 5 a 14 lipca odbędzie się kolejna edycja festiwalu Gdynia Design Days. W tym roku hasłem festiwalu jest ?Na styku? i taki tytuł nosi wystawa główna, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Organizatorzy zachęcają do oglądania wystaw, brania udziału w warsztatach, a także... podróżach rowerem i odkrywaniu perełek gdyńskiego modernizmu.</div> <div id="_mcePaste" style="position: absolute; left: -10000px; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden;">Więcej na www.gdyniadesigndays.eu</div> Latem Gdynia zmienia się w polską stolicę wzornictwa. Między 5 a 14 lipca odbędzie się kolejna edycja festiwalu Gdynia Design Days.

 • Archibird - konsola czy klatka dla ptaków?

  Archibird - konsola czy klatka dla ptaków?

  Grégoire de Lafforest balansuje pomiędzy sztuką a funkcjonalnością, a jego projekt Archibird wydaje się to potwierdzać.

 • Ray: promień światła według Lagranja Design

  Ray: promień światła według Lagranja Design

  Ray jest nową kolekcją lamp Lagranja Design zaprojektowanych dla Fabbian Illuminazione. Powstały one z inspiracji orientalnymi roletami. <div></div>

 • Płytki ceramiczne w geometryczne wzory

  Płytki ceramiczne w geometryczne wzory

  Te płytki ceramiczne można dowolnie układać tak, że za każdym razem uzyskamy zupełnie nowy wzór. Geometria na najwyższym poziomie!

 • Hamak czy wanna?

  Hamak czy wanna?

  Kąpiel w wannie jeszcze nigdy nie była tak przyjemna i relaksująca...

 • Pupil na poduszce

  Pupil na poduszce

  Chcesz uwiecznić swojego ulubionego zwierzaka, przekształcając jego zdjęcie w poduszkę? Tak, to jest możliwe!

 • Stolik Kaari

  Stolik Kaari

  Juhani Horelli jest autorem projektu Kaari. Stolik powstał z inspiracji konstrukcją mostu.