Nowe lampy sufitowe LZF Lamps

Escape, Cuad, Chou i Domo wywodzą się z odmiennych inspiracji, zostały zaprojektowane przez różnych artystów, ale łączy je to, co stanowi kwintesencję stylu LZF Lamps - piękno naturalnego materiału, finezyjna forma i subtelna gra światłocienia.

Lampa sufitowa Escape to efekt domina w stop-klatce, ruch zatrzymany w kulminacyjnym momencie. Autorem tej spektakularnej formy jest Ray Power - irlandzki projektant, któremu udało się osiągnąć efekt zawieszonego w stanie nieważkości pierścienia nachodzących na siebie prostokątów. Ruch i statyczność zarazem wpadające w krąg światła - oto wrażenie, jakie wywołuje Escape.

 mat. prasowe 9design.pl

Burkhard Dammer postawił na siłę prostoty i zaprojektował geometryczną w formie lampę sufitową Cuad. Świetlny prostokąt o zaokrąglonych rogach, którego boki powleczone są elastycznymi wstęgami forniru, czy też kostka światła, jak nazywa tę lampę LZF to dowód na potęgę wyrazu prostoty. A do tego duża uniwersalność - Cuad nadaje się tak do wnętrz domowych, jak i biurowych.

 mat. prasowe 9design.pl

Chou to seria lamp sufitowych, podłogowych i stołowych, które nadają wnętrzom klimat, jak  z dalekowschodnich opowieści. Projektanci z Yonoh Studio inspirowali się bowiem przy tworzeniu tej wyjątkowej kolekcji filmem "The World of Susie Wong". Chou wzorowane są na klasycznych papierowych lampach z Azji, jednak nietrwały papier zastąpił tutaj wytrzymały i elastyczny fornir. Ten charakterystyczny dla marki LZF materiał odnalazł się w dalekowschodniej atmosferze znakomicie - widoczne na fornirze słoje drewna po podświetleniu dają urzekający efekt migoczących cieni. Dostępne w jedenastu kolorach, w sześciu rozmiarach dla wersji sufitowej, w dwóch dla wersji podłogowej, w czterech dla wersji stołowej.

 Santiago Relanzon

Lampa sufitowa Domo wygląda niczym kopuła składająca się z nachodzących na siebie, fornirowych płatków światła. Jej projektanci z Rqr Studio kształt kopuły wywiedli z inspiracji latami siedemdziesiątymi, kiedy to kopulaste przedmioty święciły prawdziwe tryumfy. Dla jednych kopuła, dla drugich świetlny kwiat - niezależnie od skojarzeń Domo prezentuje się zjawiskowo. Dostępna w jednym rozmiarze (60 cm x 55 cm), w jedenastu kolorach.

LZF Lamps zostało założone w 1994 r. w niewielkiej miejscowości w Walencji. Tam powstały pierwsze pomysły oryginalnych lamp i parawanów, które niezmiennie od początku istnienia firmy są wykonywane ręcznie. Stałą wizytówką firmy LZF są niezwykle giętkie i wytrzymałe pasma forniru, uzyskiwane poprzez pokrywanie drewna specjalną warstwą polimerów. Rodzina lamp LZF to szeroki wybór spośród modeli wiszących, podłogowych, stołowych oraz ściennych. Hiszpańska marka zyskuje coraz większą popularność wśród klientów doceniających rzeczy oryginalne oraz uznanie ekspertów z dziedziny designu, o czym świadczą zdobyte prestiżowe nagrody z branży: World Architecture Award (2011), Red Dot Award Design (2010), Design Plus (2006, 2007), Good Design (2008, 2009). Potwierdził to również przyznany w minionym roku kolejny tytuł Red Dot dla urzekającego prostotą kinkietu Pleg.