Giardini: tapety z klasą

Nowe kolekcje ekskluzywnych włoskich tapet Giardini powstały z myślą o wysmakowanych aranżacjach. Modne wzory, inspirowane stylistyką Orientu, motywami klasycznymi i... dziką naturą,wytłaczane są na szlachetnych materiałach.

Kolekcja Opium bazuje na nowoczesnych materiałach, ale powstała z inspiracji Bliskim Wschodem. Stąd dużo w niej złotych i srebrnych wzorów przypominających reliefy umieszczonych na tle z tafty. Dominujący motyw został tu połączony przez projektantów z ozdobnym paskiem, uzyskiwanym z naturalnych minerałów. Kolekcję uzupełniają trzy gładkie tapety z jednokolorowych tkanin.

Kolekcja Sauvage nawiązuje do natury. Przeważają w niej delikatne, naturalne odcienie od jasnego beżu po ciemny brąz, z akcentami mocnych kolorów. Tapety wykonano z dodatkiem satyny żakardowej, co dało efekt lekkiego połysku. W kolekcji znalazły się też inspirowane architekturą mauretańską dwa wzory z wiskozy, przeznaczone do bardziej tradycyjnych, a zarazem wysmakowanych aranżacji.

Kolekcja Zenith powstała z inspiracji starymi reliefami. Wzory na tafcie pojawiają się w pięciu wersjach kolorystycznych - zostały zestawione z pasami i stylizowanymi kształtami geometrycznymi. Okładziny o różnych fakturach w dwóch mocnych kolorach urozmaicają kolekcję. Jej cechą charakterystyczną jest wykorzystanie kontrastów między wykończeniem matowym a połyskiem.

Wszystkie trzy nowe kolekcje tapet Giardini są dostępne w salonach sieci Dekorian. Dodatkowe informacje na ich temat znaleźć można na stronie www.giardiniwallcoverings.it

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o: