Stoliki kawowe

Jeśli szukasz nietypowego i świetnie zaprojektowanego stolika kawowego, studio LAB przygotowało kilka nowości, które warto obejrzeć.

Porro, potrójny stolik 3Table, projekt Front. Ruchoma rama pozwala na różne ustawianie pozycji poszczególnych blatów. Wyposażone w zawiasy metalowe nogi wykończone są w czarnym błyszczącym lakierze, podobnie jak jeden z blatów. Centralny okrągły blat oraz blat kwadratowy fornirowane są drewnem Lauro Preto. W projekcie zaznacza się szczypta poczucia humoru i gra złudzeniami optycznymi, które charakteryzują meble projektowane przez szwedzkie trio dla Porro.

 

 fot.www.laboratorio,pl

 

Porro, stolik kawowy połączony z półką na gazety Balancing Boxes, projekt Front. Najnowsza wersja stolika wykonana jest z drewna i fornirowana szlachetnymi gatunkami drewna jak: palisander, eukaliptus, Red Gum, Lauro Preto, Santos Rosewood, jabłoń indyjska. Złożony z nieregularnych półek stolik z każdej strony wygląda inaczej.

 

 fot. www.laboratorio.pl

 

Living Divani, stolik kawowy Strato, projekt Victore Carrasco, powstał w dwóch wersjach: z dwoma lub trzema owalnymi płaszczyznami zamontowanymi na centralnym filarze. Każda z półek może być wykończona innym rodzajem forniru (naturalny lub wędzony kasztan) lub lakieru co daje możliwość stworzenia indywidualnej kompozycji.

 

  fot. www.laboratorio.pl

 

Living Divani, fotel ze zintegrowanym stolikiem kawowym Rodwood, projekt Piero Lissoni.

 

 fot.www.laboratorio.pl

 

Living Divani, stolik kawowy Stack, projekt Nathan Yong. Jest on właściwie kompozycją trzech stolików, z których każdy posiada blat w formie tacy, ale o różnej głębokości. Stoliki mogą być ustawiane w dowolnych konfiguracjach. Utrzymane są w typowej dla projektanta lekkiej i minimalistycznej stylistyce.

fot. www.laboratorio.pl

 

Living Divani, grupa stolików kawowych Rabbit & Tortoise (Królik i Żółw), projekt Studio Juju.

Kolekcja stolików kawowych odwołuje się do świata dzieciństwa i kreskówek. Formy stolików

nawiązują do dziecięcych rysunków zwierząt. Stoliki zaprojektowane zostały do ustawiania z nich grupowej kompozycji.

 

 fot. laporatorio.com

 

Glas Italia, stolik kawowy Deep See, projekt Nendo. Wykonany z hartowanego i barwionego na szaro lub niebiesko szkła hartowanego. Efekt głębi osiągnięto dzięki stopniowemu zmniejszaniu odstępów między półkami przy jednoczesnym wzmacnianiu intensywności koloru. Deep See występuje też w wersji jako regał.

Wszystkie stoliki dostępne są w LAB, Warszawa, ul. Duchnnicka 3, www.laboratorio.pl