Włoska ceramika łazienkowa nagrodzona Red Dotem

Jeden z największych i najbardziej zasłużonych konkursów projektowych na świecie Red Dot Design Award, organizowany jest już prawie od 60 lat. Wydarzenie zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku o znak czerwonej kropki ubiegało się cztery i pół tysiąca projektantów z całego świata.

Jednym ze zwycięzców okazała się kolekcja ceramiki łazienkowej Catino zaprojektowana przez Emanuele Pangrazi, włoskiej marki Disegno Ceramica. Kolekcja inspirowana jest tradycją i naturą. Głębokie umywalki o cienkich rantach przywodzą na myśl skojarzenia z baliami, a wiszące mydelniczki inspirowane są formą tradycyjnych chochli. Oryginalnym dodatkiem do umywalek jest również drewniana tara - tradycyjne narzędzie służące kiedyś do prania odzieży w balii. Meble podumywalkowe przypominają drewniane ławy. Wykonane zostały z jasnego klonu oraz orzecha w wybarwieniach tanganika i canaletto.

Ceramika Catino wystepuje w wersji stojącej oraz podwieszanej. W kolekcji dostępnych jest pięć modeli ceramicznych umywalek: stojące modele  o szerokości 42, 60 i 80 cm oraz  wysokie na 35 cm, najkorzystniej prezentują się w towarzystwie naściennej baterii podtynkowej. Dwie pozostałe umywalki to modele o szerokości 60 oraz 80 cm  i wysokości 18 cm, przeznaczone do montażu naściennego.

www.disegnoceramica.com

 

Zdjęcie KOŁO ZLEW NOVA TOP CERAMI CZNY 60X50 CM 5210000 Zdjęcie LINEABLUE SYDNEY Zdjęcie Roca Office A368953000
KOŁO ZLEW NOVA TOP CERAMIKA LINEABLUE SYDNEY, ceramiczny sedes Roca Office
Porównaj ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info
Więcej o: