Wroclove Design - Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów

W dniach 9-12 maja 2013 Wrocław stanie się miejscem prezentacji designu i sztuki na skalę europejską.


Zapraszamy na I edycję Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design, które odbędzie się w dniach 9-12 maja w Hali Stulecia, CRZ Krzywy Komin i w przestrzeniach miejskich Wrocławia. Festiwal inauguruje cykl całorocznych działań o charakterze wystawienniczym, edukacyjnym i happeningowym pod nazwą Laboratorium Designu i Sztuki - projektu realizowanego w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

I edycja Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design to europejskie święto designu i sztuki, poświęcone rzeczom dobrze zaprojektowanym oraz ludziom, którzy je tworzą. W rozmowach, dyskusjach oraz debatach o znaczeniu dobrych projektów w przestrzeni człowieka wezmą udział projektanci, architekci, twórcy i artyści oraz goście z całej Europy. Gościem specjalnym festiwalu będzie Ross Lovegrove.

Podczas czterodniowego spotkania odbędą się liczne wystawy i prezentacje. "Pokażemy Państwu design przyjazny odbiorcy obejmujący różnorodne dziedziny życia: od przedmiotów codziennego użytku, poprzez sztukę, przestrzeń w architekturze oraz procesy biznesowe." - zapewniają organizatorzy.

Istotną część programu stanowić będą również działania edukacyjne. Przestrzeń festiwalowa została podzielona na kilka stref: Kids Design, Design bez barier, Design dla biznesu, Design-Open Space, Architecture in Progress, Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego, Śląski Klaster Dizajnu.W programie m.in.: warsztaty, wykłady, seminaria, interaktywna debata, spotkania z designerami i twórcami, konkursy, performanse i happeningi.

Więcej szczegółów na: www.wroclovedesign.pl