Meble TON: nowości z targów w Mediolanie

Podczas zakończonych niedawno targów wnętrzarskich Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, firma TON zaprezentowała trzy nowe modele mebli. Stół Stelvio oraz krzesło i hoker z rodziny Merano to dzieła młodego projektanta Alexa Guflera. Wyróżnia je zastosowanie szlachetnego, litego drewna, a przy tym lekkość i funkcjonalność. To meble o ponadczasowym wzornictwie i niewymuszonej elegancji.

Fotel Merano firmy TON powstał w 2010 roku i zdążył już zdobyć wiele  już tyle prestiżowych nagród m.in.  Red Dot Design Award i Good Design Award.Autorem projektu jest Alexander Gufler, młody Włoch, pracujący obecnie w Wiedniu. Zachęcony tymi sukcesami producent postanowił kontynuować udaną współpracę z projektantem. Jej efektem jest stworzenie w ofercie marki TON całej rodziny siedzisk Merano, w której obok nagradzanego fotela, znalazły się także krzesło i krzesło barowe. Ich premiera odbyła się podczas tegorocznych targów w Mediolanie.

„Chciałem stworzyć modele tak proste i funkcjonalne jak to tylko możliwe. Moim zamierzeniem było, aby z estetycznego punktu widzenia krzesła przypominały rzeźby. Z drugiej strony wiedziałem, że muszą być maksymalnie wygodne i praktyczne” - mówi Alex Gufler o swoich nowych projektach.

„Krzesła i hokery Merano to kombinacja podstawy wykonanej z litego drewna i harmonicznych kształtów giętej sklejki na siedzisku i oparciu. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii produkcji, meble są niebywale lekkie i nie zawierają żadnych metalowych łączników. Hokery są dostępne w dwóch wysokościach a krzesła są sztaplowane” - dodaje Gufler. Klienci mogą wybierać spośród modeli wykonanych z drewna bukowego, dębu lub orzecha amerykańskiego. Dotyczy to także wersji tapicerowanej.

Tymi samymi zasadami Alex Gufler kierował się tworząc trzecią nowość w ofercie firmy TON - stół Stelvio.  Projektant opisuje swój model jako „duży stół z solidnymi nogami, zaokrąglonymi krawędziami blatu, o ponadczasowym wzornictwie”. Spodoba się on zwłaszcza tym, którzy poszukują mebli do wnętrz w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy loftowym. Reprezentuje prostotę i minimalizm w najlepszym wydaniu.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o: