Salon kąpielowy

Delikatny szum wody, zmysłowe zapachy kosmetyków, nastrojowe światło. W nowocześnie wyposażonej i stylowo zaaranżowanej łazience kąpiel to coś więcej niż higieniczny rytuał.

 mat. prasowe Vlleroy&Boch

ZMYSŁOWA

Taka jest ta łazienka łącząca tęsknotę za barokowym bogactwem ze współczesnym minimalizmem. Ten trudny mariaż udał się dzięki La Belle - kolekcji ceramiki sanitarnej, wanien i mebli łazienkowych Villeroy & Boch. Prawdziwą ozdobą salonu kąpielowego jest elegancka wanna z tej serii. Jej wyrafinowany kształt cieszy oczy, a wygodne wyprofilowanie zmienia kąpiel w relaksujący zabieg, któremu bez wątpienia sprzyja "widok na taras".
Wanna z białą obudową, wym. 180 x 80 cm, ok. 19 190 zł (dostępna także w kolorze malinowym Framboise i czarnym Graphite Noir). Kolekcja La Belle, Villeroy & Boch

 PROJEKT WNĘTRZA: MILENA MACIAK STYLIZACJA: IZA SKORUPKA/DEKO-RACJA ZDJĘCIA: MONIKA LEWANDOWSKA/PHOTOTAPETA

W RYTMIE BIG BENA

Na pewno można go usłyszeć w wyobraźni, patrząc na ścianę, którą zdobią płytki ścienne zaprojektowane przez Macieja Zienia dla firmy Tubądzin. Nie wychodząc z wanny, można również podziwiać pejzaż za oknem łazienki. Centralne miejsce w pokoju kąpielowym zajmuje duża, wygodna wanna wolno stojąca.
Wanna wolno stojąca w białej, zintegrowanej obudowie (dostępny również model czarno-biały), wym. 178 x 80 x 54 cm, ok. 4500 zł. Seria Trend New, Exellent

 mat. prasowe Hansgrohe

INSPIROWANY PRZYRODĄ

Korpus armatury przypomina źdźbło trawy, strumień wody staje się wodospadem, a wanna jeziorem. Francuski designer Jean-Marie Massaud zainspirowany naturą zaprojektował fascynującą kolekcję Axor Massaud, która  harmonijnie łączy formy organiczne i geometryczne. Inspirowana przyrodą estetyka przenika się tu z nowoczesnym designem. Również wykończenie wnętrza (drewniane blaty, podłoga) oraz kolorystyka wywołują skojarzenia z naturą.
Wanna, wym. 189,1 x 153,6 x 62 cm, 50 670 zł.
Kolekcja Axor Massaud Axor/Hansgrohe

 mat. prasowe Agape

UFO WYLĄDOWAŁO

Centralne miejsce w tej łazience zajmuje wolno stojąca wanna, projektu grupy designerów Benedini Associati, z białym wnętrzem i ciemnoszarą powłoką zewnętrzną (może też być wykonana z polerowanej stali nierdzewnej).
Surową atmosferę tego pokoju kąpielowego (prosta armatura,  prostokątne kamienne umywalki) ocieplają drewniane szafki oraz żyrandole w stylu eko.

Wanna Ufo, średnica 200 cm, od 100 000 zł
Agape

RADA EKSPERTKI
Elementarnym warunkiem niezbędnym do zaaranżowania salonu kąpielowego jest odpowiedni metraż pomieszczenia, które ? nawet po wstawieniu niezbędnej ceramiki i mebli ? pozostanie przestronne i komfortowe. Bardzo istotna jest jakość zastosowanych materiałów. Raczej nie ma tu miejsca na płytki ceramiczne, a jeśli już, to powinny zostać ograniczone do miejsc niezbędnie ich wymagających, czyli w okolicy wanny i umywalki. Urządzając salon kąpielowy, lepiej sięgnąć po materiały bardzo szlachetne i naturalne, np. kamień, ekskluzywne mozaiki, drewno. Skojarzenia z naturą, miękkie linie i łagodne formy to istotne elementy w stworzeniu przestrzeni relaksu, odprężenia, spokoju, których oczekujemy w takim pomieszczeniu. Warto też zwrócić uwagę na światło. Ciepłe i nastrojowe można uzyskać zarówno delikatnymi podświetleniami, np. ledowymi, jak i zapalając piękne w formie lampy i świece dające miękkie, rozproszone światło.

 mat. prasowe Duravit

NOWOCZESNA WYGODA

Jeszcze nowocześniejszy wygląd, jeszcze bardziej uproszczona forma ? tak wygląda seria ceramiki łazienkowej Starck 2, następczyni serii Starck 1 marki Duravit. Firma już
po raz drugi nawiązała współpracę ze słynnym projektantem Philippem Starckiem. Do serii  Starck 2 dołączono wannę z charakterystycznym, harmonijnie z nią zintegrowanym zagłówkiem, który pozwala wygodnie oprzeć się plecami podczas kąpieli.
Seria Starck 2, ceny w trakcie ustalania
Duravit

 mat. prasowe Agape

MINIMALIZM W CZYSTEJ POSTACI

Tylko obecność wanny (a nawet dwóch!) przekonuje nas, że to przestronne pomieszczenie to salon kąpielowy.
Mamy tu do czynienia z minimalizmem w czystej postaci ? wanna Normal marki Agape, projekt Benedini Associati nie ma żadnych ozdób, rantów, nóg. Nie szpecą jej podłączenia ani odpływy, bowiem wszystko jest pochowane w jej ściankach. Idealnie pasuje
do niej również minimalistyczna bateria Square tej samej marki Agape.  

Wanna 170,5 x 74,5 x 50,5 cm, ok.  26 000 zł.

Model Normal

Agape

 mat. prasowe Laufen

NA GRANICY LĄDU I WODY

Gdy spotykają się ze sobą żywioły ziemi i wody, powstają zagłębienia, zatoki, wyspy. Opowieść o odwiecznym splataniu się wielkich sił przyrody pragną zawrzeć w swych projektach Ludovica i Roberto Palomba. Dużo tu geometrii, ale też kształtów zaczerpniętych z natury. W łazience wyposażonej w ceramikę z serii Palomba doskonale prezentuje się imponujące drzewo w donicy.  

Wanna 180 x 90 x 61 cm, ok. 4500 zł, umywalka 120 x 50 cm z blatem ceramicznym,
ok. 2900 zł. Seria Palomba/ Laufen

Więcej o: