Łazienka od projektanta

Marka Agape zaprezentowała na Salone del Mobile 2015 kilka nowości. Do współpracy zaprosiła takich projektantów jak Patricia Urquiola, Paolo Lucidi czy Benedini Associati.
Lariana,  proj.: Patricia Urquiola Lariana, proj.: Patricia Urquiola Fot. mat. kari-mobili.pl

Lariana. Projekt: Patricia Urquiola

Inspiracją do powstania projektu była wyszukana elegancja miejscowości położonych wokół jeziora Como. Geometryczny kształt zaczerpnięty został z wanien popularnych w latach 20. XX wieku.Model wykonany jest z kompozytu Cristalplant. Podstawa wanny jest znacznie węższa w stosunku do pozostałej części. Ten wyraźnie zaznaczony cokół nadaje modelowi lekkości.

Zdjęcie Akcesoria łazienkowe 4-elementowe - wzór 02 Zdjęcie Pomdor METRIC 38.70.01.002 Zdjęcie Seletti Akcesoria łazienkowe Submarino
Akcesoria łazienkowe 4-elem... Pomdor METRIC 38.70.01.002 Seletti Akcesoria łazienkow...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

 

Canal Grande, proj.: Paolo Lucidi, Luca Pevere Canal Grande, proj.: Paolo Lucidi, Luca Pevere Fot. mat. kari-mobili.pl

Canal Grande. Projekt: Paolo Lucidi, Luca Pevere

Nowy model wanny, w której najnowszej generacji kompozyt Cristalplant biobased posłużył do wykonania wanny w stylu retro. Forma modelu nawiązuje do używanych w dawnych pralniach betonowych lub marmurowych balii. Wanna posiada charakterystyczną półkę na akcesoria ciągnąca się przez całą długość wanny. Zbieranie się w tym miejscu wody uniemożliwia lekki spadek.

 

Cuna. Projekt: Patricia Urquiola Cuna. Projekt: Patricia Urquiola Fot. mat. kari-mobili.pl

Cuna. Projekt: Patricia Urquiola

Projekt jest wynikiem dogłębnej znajomości materiałów i procesów produkcyjnych. Wanna powstała z tworzywa Solid Surface, które posiada doskonałe właściwości termiczne. Model oplata niezwykle charakterystyczna konstrukcja wykonana ze stalowych rur. Ta niewielka wanna o charakterystycznych zaokrągleniach posiada wyraźne cechy stylu retro.

 

Ell, proj.: Benedini Associati & Andrés Jost & Diego Cis Ell, proj.: Benedini Associati & Andrés Jost & Diego Cis Fot. mat. kari-mobili.pl

Ell. Projekt: Benedini Associati & Andrés Jost & Diego Cis

Nowa umywalka o zaskakującej formie. Zamiast niecki posiada kratownicę wykonaną z tego samego tworzywa, z którego zrobiona jest reszta umywalki. Wysokość umywalki w najszerszym miejscu wynosi zaledwie 4 cm i zwęża się stopniowo do 1 cm przy krawędziach. Szerokość wynosi od 120 do 200 cm. Umywalka mocowana jest do ściany lub może zostać zamontowana na szafkach z systemów Flat XL i Lato.

Lato, proj.: Benedini Associati Lato, proj.: Benedini Associati Fot. mat. kari-mobili.pl

Lato. Projekt: Benedini Associati

Lato to nowy system szafek i półek o dużych rozmiarach i szerokim wyborem różnego rodzaju wykończeń umożliwiających personalizację mebla - fornir, lakier, szkło, skóra, marmur. Szafki dostosowane są do zamontowania różnego rodzaju umywalek Agape. Lato integruje się również z systemami do przechowywania Flat XL i Evoluzione. Wyróżniają go spore gabaryty i możliwość zastosowania szuflad o maksymalnej długości 2 metrów.

In-out. Projekt: Benedini Associati In-out. Projekt: Benedini Associati Fot. mat. kari-mobili.pl

In-out. Projekt: Benedini Associati

Model stał się dostępny w wersji wykonanej z marmuru lub indywidualnie wybranego przez klienta rodzaju kamienia. Na zdjęciu wersja wanny z marmuru Nero Marquina.

DR. Projekt: Studio MK27, Marcio Kogan, Mariana Ruzante DR. Projekt: Studio MK27, Marcio Kogan, Mariana Ruzante Fot. mat. kari-mobili.pl

DR. Projekt: Studio MK27, Marcio Kogan, Mariana Ruzante

Wanna DR to wynik współpracy z brazylijskim studiem MK27. Nowym rodzajem wykończenia stosowanym na zewnętrznej powierzchni jest 3 milimetrowa warstwa specjalnej gliny. Ponadto wanna może zostać z zewnątrz fornirowana drewnem okume.

Marka Agape dostępna jest w Kari-Mobili w Warszawie.

Więcej o: