5 ciekawostek o Lucky Bamboo, czyli roślinie, która ma przynosić szczęście

Kto z nas nie chciałby mieć w domu rośliny, która nie tylko pieknie wgląda, ale także przynosi szczęście? Dracena Sandera, zwana Lucky Bamboo to idealny pomysł na to, jak ożywić wnętrze i wnieść do niego odrobinę dobrej energii.

Lucky Bamboo w kulturze Chińskiej odgrywa bardzo istotną rolę. Wierzą oni bowiem, że roślina ta jest w stanie przynieść szczęście. Polacy pokochali ją za wyjątkowy wygląd, który idealnie dopełnia wnętrza. Co musisz wiedzieć o tej wyjątkowej roślinie?

Lucky Bamboo - wszystko, co musisz wiedzieć

Lucky Bamboo to tak naprawdę Dracena Sandera, która nazywana jest "bambusem" ze względu na długie i proste łodygi, które są pokryte charakterystycznymi węzami, przypominającymi nieco właśnie tę roślinę. Co bardzo ważne, Dracena jest bardzo łatwa w pielęgnacji, więc sprawdzi się idealnie dla osób, które szukają rośliny niewymagającej dużo uwagi. To o czym należy poamiętać, to odpowiednia temperatura (min. 15° C) i jasne pomieszczenie, choć nie należy wystawiać jej na działanie bezpośrednich promieni słonecznych.

Sprawdź też: Piękne kwietniki z palet. Jak je zrobić? Podpowiadamy triki!

Lucky Bamboo, czyli roślina zapewniająca szczęście

Nazwa "szczęśliwy bambus" lub "bambus przynoszący szczęście" został nadana przez Chińczyków i w ich języku nazwa Draceny oznacza "bogactwo i energię". Jednak roślina ta popularna jest w całej Azji i jako symbol szczęścia często kupowana jest z okazji powitania chińskiego Nowego Roku. Tradycja ta sięga czterech tysięcy lat. Najważniejsza, symboliczna jest liczba łodyg Lucky Bamboo:

  • trzy: mają przynosić szczęście
  • pięć: mają przyciągać bogactwo
  • sześć: mają gwarantować dobre zdrowie
  • cztery: tej liczby należy unikać, bowiem roślina z czteroma łodygami zwiastuje śmierć

Ponad to, co ważne, symbolika Lucky Bamboo nierozerwalnie związana jest z filozofią Feng Shui, bowiem roślina ta stanowi idealne połączenie elementu drewna z elementem wody. Aby zapewnić sobie dobry przepływ energii w najbliższym otoczeniu, warto do Lucky Bamboo dodać jeszcze element ognia, czyli coś czerwonego (czerwony wazon, wstążkę, kryształy).

Sprawdź tez: Roleta bambusowa jako praktyczna dekoracja okienna

Więcej o: