Jak ożywić swój balkon na lato? Proste i budżetowe pomysły na letnią metamorfozę

Przyszły gorące dni i ciepłe wieczory, a tym samym urosła potrzeba spędzania czasu na zewnątrz. Dla posiadaczy balkonu, może to być świetna okazja, aby ożywić swój balkon i stworzyć tam istną strefę relaksu.

Jeżeli marzą Ci się ciepłe wieczory na balkonie z lampką wina i dobrą książką, podpowiadamy co zrobić, aby Twój balkon zamienił się w Twoje ulubione miejsce w domu.

1. Zadbaj o odpowiedni nastrój

Nic nie stwarza bardziej klimatycznego i romantycznego nastroju niż świece. Jeżeli dodatkowo dokupimy do nich podstawki np. drewniane, nasz balkon zyska przytulny, lekko boho wyraz. Jeżeli natomiast świece Ci nie odpowiadają, to warto zaopatrzyć się w lampki, którymi można przyozdobić balkon, tak aby wieczorami można było na nim posiedzieć i przykładowo poczytać książkę. O tym, jak dobrać odpowiednie oświetlenie przeczytasz tutaj.

Czytaj też: Relaks w naturze - taras i ogród w stylu boho.

2. Odrobina zieleni

Naukowo już zostało udowodnione, że patrzenie na rośliny uspokaja. Dlatego latem zamiast kolejnego kwiatka do salonu, postaw na roślinę, która sprawdzi się na balkonie. Mogą to być rośliny odporne na w temperaturę, lub jeżeli uwielbiasz pielęgnować rośliny, to wybierz kwiatki, które dodatkowo nadadzą Twojemu balkonowi kolorów. O tym, jak to zrobić przeczytasz tutaj. W ten sposób Twój balkon będzie tętnił życiem.

Czytaj też: Te rośliny na balkon mogą rosnąć na nim kilka lat! Długo kwitną i wyglądają cudnie

3. Miejsce do relaksu

Ponieważ większość z nas lubi napić się porannej kawy na balkonie, to należy zadbać także o odpowiednie meble. Jeżeli planujesz spędzać na balkonie dużo czasu np. pracować, to zdecydowanie warto zaopatrzyć się w stolik i krzesła. Jeżeli natomiast posiadasz mniejszy balkon, to sprawdzi się stolik kawowy. Dla posiadaczy naprawdę małych balkonów najlepszym rozwiązaniem będą pufy, których miękkość utuli nasze ciała po całym dniu.

Więcej o: