Wyjątkowa kolekcja pościeli Marcela Wandersa

Już od 4 lipca Westwing prezentuje kolekcję wyjątkowych pościeli, zaprojektowanych przez samego Marcela Wandersa.

Czasem może się wydawać, że w nowoczesnym wzornictwie nie ma miejsca na żakardowe wzory i misterne hafty. Genialny Marcel Wanders udowadnia nam, że to nieprawda - mówi Marta Suchodolska, Wydawca Magazynu Westwing. Na Westwing prezentujemy wysokogatunkową, bawełnianą pościel w czterech różnych rozmiarach (200 cm x 220 cm, 240 cm x 220 cm, 140 cm x 220 cm, 200 cm x 200 cm). Oprócz pościeli w kampanii dostępne są także mięciutkie ręczniki i szlafroki - dodaje Marta Suchodolska.

Marcel Wanders jest projektantem sztuki użytkowej i projektantem wnętrze. W 1988 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Arnhem w Holandii. W 1995 r. otworzył własne studio projektowe w Amsterdamie. Już rok później zaprojektował, klasyczne już, Knotted Chair, które zapewniło mu międzynarodowy rozgłos i uznanie. W 2001 r. Wanders stworzył markę Moooi. Do tej pory związany jest z nią jako dyrektor kreatywny. W swojej karierze Marcel Wanders projektował dla tak dużych i znanych firm jak m.in.: B & B Italia, Cappellini, Christofle, Bisazza, Poliform, KLM - Royal Dutch Airlines, Flos, Magis, a ostatnio Alessi oraz Marks & Spencer. Oprócz tego projektuje wnętrza. Zaprojektował m.in. hotel Mondrian South Beach w Miami na Florydzie czy Andaz Hotel w Amsterdamie.

Jego prace prezentowane były m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. W 2005 roku otrzymał tytuł Designera Roku w konkursie Elle Decoration International Design Awards. Ten światowej sławy holenderski projektant współpracuje m.in. z marką ESSENZA. To dla niej zaprojektował prezentowane na Westwing tekstylia.

fot. westwing

Pościel Ruffled Jacquard, Marcel Wanders, 140 x 220 cm, cena 349 zł., Westwing

fot. westwing

Pościel Satin Seduction, Marcel Wanders, 140 x 220 cm, cena 259 zł., Westwing

fot. westwing

Szlafrok Bathing in Beauty, Marcel Wanders, cena 379 zł., Westwing

fot. westwing

Narzuta Amsterdam Blues, Marcel Wanders, 270 x 265 cm, cena 799 zł., Westwing

fot. westwing

Czarna poduszka dekoracyjna Pleasing Pillow, cena 119 zł., Westwing

fot. westwing

Pościel Amsterda Blues, Marcel Wanders, 140 x 220 cm, cena 259 zł., Westwing.pl

fot. westwing

Pościel Satin Seduction, Marcel Wanders, 140 x 220 cm, cena 259 zł., Westwing

fot. westwing

Komplet 4 ręczników w różnych rozmiarach, Marcel Wanders, cena 199 zł., Westwing.pl

więcej na westwing.pl

Więcej o: