Stoliki kawowe

Jeśli szukasz nietypowego i świetnie zaprojektowanego stolika kawowego, studio LAB przygotowało kilka nowości, które warto obejrzeć.

Porro , potrójny stolik 3Table, projekt Front. Ruchoma rama pozwala na różne ustawianie pozycji poszczególnych blatów. Wyposażone w zawiasy metalowe nogi wykończone są w czarnym błyszczącym lakierze, podobnie jak jeden z blatów. Centralny okrągły blat oraz blat kwadratowy fornirowane są drewnem Lauro Preto. W projekcie zaznacza się szczypta poczucia humoru i gra złudzeniami optycznymi, które charakteryzują meble projektowane przez szwedzkie trio dla Porro.

fot.www.laboratorio,pl

Porro , stolik kawowy połączony z półką na gazety Balancing Boxes, projekt Front. Najnowsza wersja stolika wykonana jest z drewna i fornirowana szlachetnymi gatunkami drewna jak: palisander, eukaliptus, Red Gum, Lauro Preto, Santos Rosewood, jabłoń indyjska. Złożony z nieregularnych półek stolik z każdej strony wygląda inaczej.

fot. www.laboratorio.pl

Living Divani , stolik kawowy Strato, projekt Victore Carrasco, powstał w dwóch wersjach: z dwoma lub trzema owalnymi płaszczyznami zamontowanymi na centralnym filarze. Każda z półek może być wykończona innym rodzajem forniru (naturalny lub wędzony kasztan) lub lakieru co daje możliwość stworzenia indywidualnej kompozycji.

fot. www.laboratorio.pl

Living Divani , fotel ze zintegrowanym stolikiem kawowym Rodwood, projekt Piero Lissoni.

fot.www.laboratorio.pl

Living Divani , stolik kawowy Stack, projekt Nathan Yong. Jest on właściwie kompozycją trzech stolików, z których każdy posiada blat w formie tacy, ale o różnej głębokości. Stoliki mogą być ustawiane w dowolnych konfiguracjach. Utrzymane są w typowej dla projektanta lekkiej i minimalistycznej stylistyce.

fot. www.laboratorio.pl

Living Divani , grupa stolików kawowych Rabbit & Tortoise (Królik i Żółw), projekt Studio Juju.

Kolekcja stolików kawowych odwołuje się do świata dzieciństwa i kreskówek. Formy stolików

nawiązują do dziecięcych rysunków zwierząt. Stoliki zaprojektowane zostały do ustawiania z nich grupowej kompozycji.

fot. laporatorio.com

Glas Italia , stolik kawowy Deep See, projekt Nendo. Wykonany z hartowanego i barwionego na szaro lub niebiesko szkła hartowanego. Efekt głębi osiągnięto dzięki stopniowemu zmniejszaniu odstępów między półkami przy jednoczesnym wzmacnianiu intensywności koloru. Deep See występuje też w wersji jako regał.

Wszystkie stoliki dostępne są w LAB, Warszawa, ul. Duchnnicka 3, www.laboratorio.pl

Więcej o: