Meble pikowane

Projektanci chętnie sięgają po pikowania. Efektowne przeszycia lepiej eksponują kształt mebla i podkreślają miękkość tkaniny.

A wszystko zaczęło się od kultowej sofy Togo zaprojektowanej w 1973 roku przez Michaela Ducaroya. Pomimo, że od jej wyprodukowania minęło czterdzieści lat, mebel nie zestarzał się. Wręcz przeciwnie. Do dzisiaj jest sztandarowym produktem marki Ligne Roset. Niekwestionowaną królową pikowań jest inna francuska projektantka Inga Sempé, córka słynnego rysownika. Jej ostatni projekt to fotel, który dołączył do słynnej kolekcji mebli Ruché. Niewielki mebel ewidentnie inspirowany krawiectwem (nazwa nawiązuje do plisy na tkaninie) zaskakuje prostą formą i pomysłowością. Na drewnianą konstrukcję pomalowaną na koralowy kolor projektantka narzuciła pikowaną tkaninę w ciepłym beżu. Efekt? Wygodny, przytulny i bardzo kobiecy mebel.

Pikowana tapicerka sprawia, że meble wyglądają jak dzieła kreatorów mody. Zobacz inne meble, które zaskakują różnorodnością przeszyć. Najnowsze, prezentowane na ostatnich targach w Mediolanie, oraz starsze, równie efektowne.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ>>

Więcej o: