Klasyki w ogrodzie

Taras to letni salon. Wśród mebli ogrodowych znajdziemy również te zaprojektowane przez światowej sławy designerów. Taką specjalną linię klasyków w wersji tarasowej ma w swoje ofercie marka Knoll. Design na trawie? Czemu nie?!

Klasyki designu w wersji ogrodowej różnią się od oryginałów materiałami, z których zostały wykonane. Często są to specjalne powłoki zabezpieczające przed działaniem wiatru, wody i słońca. Natomiast produkowane są ściśle według wskazówek projektantów i z poszanowaniem praw autorskich. Nie są to zatem tzw. "meble inspirowane" najczęściej oznaczające podróbki. Są drogie, to fakt. Jednak to inwestycja na lata. Dobry design naprawdę się nie starzeje.

1966 Adjustable Chaise, proj. Richard Schultz, 1966 r. Seria mebli zaprojektowana specjalnie dla właścicielki marki Knoll, Florence Knoll. Meble miały być odporne na niszczycielskie działanie wiatru i wody morskiej. "Kolekcja 1966" w skład, której wchodzi prezentowany szezlong, uznawana jest za pierwszą serię nowoczesnych mebli tarasowych. Photography by Beppe Brancato. Courtesy of Knoll, Inc.

Bertoia Diamond Chair, proj. Harry Bertoia, 1952 r. Tylko wersje czarna i biała z winylowymi siedziskami nadają się na taras, Photography by Beppe Brancato. Courtesy of Knoll, Inc.

Joshua McHugh

Washington Skeleton? Aluminum Side Chair, proj. David Adjaye 2013 r. Na zewnątrz nie nadaje się wersja krzesła wykonana z miedzi, fot. materiały prasowe

Więcej o: