Trendy: Muuto - nowy skandynawski design

Muuto to oryginalne i nowoczesne wzornictwo pod hasłem ?new Nordic?. Projekty pod marką Muuto cechuje świeżość, optymizm i wygoda.

Nazwa marki pochodzi z języka fińskiego i oznacza nowa perspektywę, zmiany, świeże spojrzenie. Muuto bazuje na tradycjach skandynawskiego wzornictwa i współpracuje ze znakomitymi projektantami młodego i najmłodszego pokolenia. Oferuje przedmioty unikalne i funkcjonalne jednocześnie, działające kolorem i prostotą formy. Pięknym formom towarzyszy doskonała jakość, nietypowe rozwiązania, a projektantom nie brakuje poczucia humoru.

Muuto oferuje m.in. drewniane lampy na biurko rodem z dziecięcych rysunków. Norway Says lampę Mhy, łudząco podobną do Małej Mi z Muminków. Pil Bredal łączy tuby różnej wielkości i proponuje nietypowy regał. Mattias Stahlbom zachwyca żarówką z kolorowymi kablami, a Form Us With Love proponują lampę Unfold z kolorowym, wyginającym się na wszystkie strony silikonowym kloszem. Michael Geertsen z kolei pokazuje Closely Separated, jeden z najdziwniejszych wazonów świata, złożony z talerzy, kubków i filiżanek w kolorze soczystej żółci czy bieli. W Polsce produkty Muuto oferują m.in. Atak Design i Skadynaviam Living.

Więcej o: