Włoska ceramika łazienkowa nagrodzona Red Dotem

Jeden z największych i najbardziej zasłużonych konkursów projektowych na świecie Red Dot Design Award, organizowany jest już prawie od 60 lat. Wydarzenie zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku o znak czerwonej kropki ubiegało się cztery i pół tysiąca projektantów z całego świata.

Jednym ze zwycięzców okazała się kolekcja ceramiki łazienkowej Catino zaprojektowana przez Emanuele Pangrazi, włoskiej marki Disegno Ceramica. Kolekcja inspirowana jest tradycją i naturą. Głębokie umywalki o cienkich rantach przywodzą na myśl skojarzenia z baliami, a wiszące mydelniczki inspirowane są formą tradycyjnych chochli. Oryginalnym dodatkiem do umywalek jest również drewniana tara - tradycyjne narzędzie służące kiedyś do prania odzieży w balii. Meble podumywalkowe przypominają drewniane ławy. Wykonane zostały z jasnego klonu oraz orzecha w wybarwieniach tanganika i canaletto.

Ceramika Catino wystepuje w wersji stojącej oraz podwieszanej. W kolekcji dostępnych jest pięć modeli ceramicznych umywalek: stojące modele o szerokości 42, 60 i 80 cm oraz wysokie na 35 cm, najkorzystniej prezentują się w towarzystwie naściennej baterii podtynkowej. Dwie pozostałe umywalki to modele o szerokości 60 oraz 80 cm i wysokości 18 cm, przeznaczone do montażu naściennego.

www.disegnoceramica.com

źródło: Okazje.info

Więcej o: