Wystawa "WIDOKI. Krajobraz w polskiej fotografii"

Krajoobrazy uchwycone na fotografiach najwybitniejszych polskich artystów. Zapraszamy do Warszawy i Łodzi na wystawę "WIDOKI. Krajobraz w polskiej fotografii". Odbędzie się ona w ramach 14. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska.

Podczas niezwykłej wystawy "WIDOKI. Krajobraz w polskiej fotografii" w ramach 14. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska będzie można oglądać zdjęcia wielu znakomitych autorów.

Zostaną zaprezentowane prace m.in. Zdzisława Beksińskiego, Chrisa Niedenthala, Pawła Pierściński, Zofii Rydet czy Kacpra Kowalskiego. Głównym motywem wystawy będzie krajobraz, czyli temat nieskończonych inspiracji w polskiej fotografii. Na przestrzeni lat artyści interpretowali go w różny sposób. Jedni zachwycali się pięknem otaczającego świata, inni odchodzili od tradycyjnych kadrów i nadawali krajobrazowi nie tylko nowy wymiar, ale też tworzyli go z własnej wyobraźni.

Tradycyjnie podczas wystawy przedaukcyjnej będzie można zobaczyć rzadkie odbitki wykonane w różnorodnych technikach. Jest to wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu i czasie zobaczyć tak bogaty dorobek polskiej fotografii.

Wydarzeniu będzie towarzyszył starannie opracowany dwujęzyczny katalog, w którym znajdą się sylwetki artystów, opisy oraz reprodukcje wszystkich prac.

14. edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska odbędzie się dwóch miastach. Wernisaż i kilkudniową wystawę przedaukcyjną będzie można obejrzeć najpierw w warszawskiej Leica Gallery Warszawa przy ul. Mysiej 3. Następnie ekspozycja zostanie przeniesiona na FOTOFESTIWAL Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi. Tutaj też odbędzie się aukcja wystawianych fotografii.

Fotografia Kolekcjonerska to jedyny w Polsce cykliczny projekt aukcyjny poświęcony fotografii. Od pierwszej edycji w 2007 r. oferowana jest zróżnicowana kolekcjonerska oferta zdjęć najwybitniejszych polskich artystów. Wszystkie prace opisane są zgodnie ze światowymi standardami rynku sztuki. Jednym z celów tego projektu kończącego się aukcją jest propagowanie idei kolekcjonowania fotografii w Polsce.

Kuratorka i koordynatorka: Katarzyna Sagatowska Współpraca kuratorska: Maga Sokalska

Bieżące informacje dotyczące wystawy, aukcji oraz wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronach  fotografiakolekcjonerska.pl oraz artinfo.pl.

WARSZAWA: Wernisaż : 6.05.2015 (środa), godz. 20:00 Wystawa: 6-12.05.2015 Miejsce: MYSIA 3, Leica Gallery Warszawa, ul. Mysia 3, III p.

ŁÓDŹ - FOTOFESTIWAL:

Wystawa: 28.05-07.06.2015 Aukcja: 30.05.2014 (sobota), godz. 17:00 Miejsce: Art_Inkubator, ul. Tymienieckiego 3

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o: