Domki letniskowe według najlepszych pracowni projektowych

Nowoczesne, funkcjonalne i tonące w zieleni - takie będą domki letniskowe w szwajcarskiej Jurze.

Jura - górski katon Szwajcarii słynie z liściastych lasów, malowniczych wiosek i rozległych łąk na których pasą się konie rasy Freiberger. To świetne miejsce dla miłośników przyrody. 10 kilometrów od miasteczka Saignelegier, znajduje się otoczony lasami kemping. To właśnie tutaj do 2017 roku powstanie 6 oryginalnych domków letniskowych.

Domki zostały zaprojektowane na zlecenie lokalnej organizacji turystycznej Jura Turisme. Do współpracy zaproszono 9 pracowni projektowych z różnych krajów - Polski, USA, Irlandii, Szwajcarii, Francji, Grecji, Niemiec oraz Portugalii. Wszystkie pracownie zostały w 2014 roku zaliczone do 20 najbardziej utalentowanych młodych pracowni architektonicznych przez brytyjski magazyn Wallpaper.

Architekci odpowiedzieli na potrzeby klientów, którym zależało na bliskim obcowaniu z przyrodą. Wykonane z naturalnych materiałów domki, ukryte są między drzewami. Ogromne okna sprawiają, że las zdaje się wnikać do środka.

Polska pracownia BXBstudio wspólnie z Anonymous z USA, Loic Picquet Atelier Architectes z Francji oraz Architectural Farm a Irlandii opracowało projekt dwóch obiektów, Beetle House oraz The Bench House.

ZOBACZ PROJEKTY>>

Więcej o: