Ruszył konkurs Koło na projekt łazienki 2016

Konkurs na projekt łazienki organizowany przez firmę Koło ma już wieloletnią tradycję. Tegoroczna edycja stawia przed projektantami zadanie zaprojektowania toalety publicznej, która stanie w Płocku.

Konkurs Koło na projekt łazienki skierowany jest do architektów i projektantów – studentów oraz absolwentów, którym daje możliwość stworzenia projektu obiektu użyteczności publicznej – toalety wielofunkcyjnej, który ma szansę na realizację. Przykładem poprzednich realizacji konkursowych jest np. Pawilon Plażowy w Warszawie oraz oddana do użytku mieszkańców w listopadzie 2015 r. toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie.

W ciągu osiemnastu lat istnienia konkursu wpłynęło blisko 3700 prac konkursowych, każdego roku to ponad 300 zgłoszeń.

Ile zgłoszeń nadeślecie w tym roku? Spośród nadesłanych prac Jury składające się z Doroty Chudowskiej-Rączki - Przewodniczącej Zespołu ds. Estetyki Miasta Płocka, prof. Ewy Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, APA Kuryłowicz & Associates, Jerzego Jaworskiego – Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S.C., Janusza Łabuza – Płocka Pracownia Projektowa Arch, dr Bolesława Stelmacha – Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o. o. oraz Przemysława Powalacza - Prezesa Zarządu Geberit Sp. z o.o. wybierze zwycięską pracę, która będzie miała szansę na realizację.

Akcja nie olewamy miasta

Deficyt toalet publicznych to duży problem dla mieszkańców polskich miast. Pod koniec 2015 r, w ramach akcji Nie olewamy miasta, której patronem jest marka Koło, organizatorzy zapytali mieszkańców 8 największych miast w Polsce, czego im w ich miastach brakuje. Na podstawie zebranych zgłoszeń powstała Mapa miejskich potrzeb. Wśród 5 głównych potrzeb, mieszkańcy wskazali m.in. potrzebę wybudowania nowych toalet publicznych.

Inicjatywa Nie olewamy miasta ma swoje źródło w wieloletniej tradycji konkursu Koło na projekt łazienki publicznej, a za inspirację do jej powołania posłużyły doświadczenia organizatorów we współpracy z twórczymi środowiskami architektów i projektantów.

Konkurs Koło na projekt łazienki - Płock 2016

9 marca 2016 roku rozpoczęła się 18. edycja konkursu Koło na projekt toalety publicznej. Tegorocznym partnerem konkursu jest Miasto Płock. Co ważne dla uczestników konkursu oraz mieszkańców miasta, miasto jest gotowe zrealizować budowę toalety wg projektu konkursowego, któremu w czerwcu 2016 r. zostanie przyznana nagroda główna.

Przedmiotem konkursu jest projekt koncepcyjny wolnostojącej toalety miejskiej w Płocku, której forma zostanie harmonijnie dopasowana do otoczenia al. Antoniego Roguckiego.

Aleja Antoniego Roguckiego to główny ciąg spacerowy, znajdujący się na największym osiedlu Płocka - Łukasiewicza. Osiedle powstało w latach 70. XX wieku i zdominowane jest przez zabudowę mieszkaniową wielorodzinną – wielkopłytową. W bezpośrednim sąsiedztwie lokalizacji toalety znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, szkoły (podstawowa i gimnazjum) oraz kościół. Aleja Antoniego Roguckiego stanowi miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców osiedla oraz wraz z al. Spacerową tworzy zielony ciąg pieszy, będący połączeniem ze Starym Miastem i nabrzeżem wiślanym.

Szczegóły i regulamin konkursu: konkurskolo.pl

ZOBACZ WYBRANYCH LAUREATÓW POPRZEDNICH EDYCJI >>>

Więcej o: