Lampa Round: klasyka w nowoczesnej interpretacji

Lampa Round to prosta forma nawiązująca swoim kształtem do klasycznych lamp wiszących.

Zaprojektowany przez Olivera Schick Projektu, Ronde jest dzięki przędzy kształcie dzwonu odcieniu aluminium tradycyjny archetyp lampy wiszącej. Ale wyjątkowy szczegół jest otwarcie na szczycie z kołnierzem wystawało, zainspirowany słoiku np. wazon lub amfora.

Światło jest głównie skierowane w dół, ale rozprzestrzenia się również poprzez obecnie wylewka jak otwór na górze i rzuca gładkiego gradientu światła na przewodzie i sufitu. Ronde jest w wielu językach słowo rundzie, okrągły lub obraca się, ale jest to również puste płaskie stosuje metalu techniką przędzenia, które obraca się wokół rdzenia formy i kształcie do korpusu 3-wymiarowej.

Zaprojektowana przez Oliver Schick Design dla GUBI, lampa Ronde ma kształt dzwonu i aluminiowy kabel - pomysł nawiązuje do archetypu lampy z lat 70-tych, jednak w nowoczesnej interpretacji.

Jest jednak szczegół, który ją wyróżnia. To eliptyczny kołnierz, który wieńczy lampę. Dzięki niemu lampa Rounde przypomina antyczną wazę lub amforę.

Pokryty matowym lakierem aluminiowy klosz sprawia wrażenie, jakby lampa była wykonana z ceramiki.

fot. Oliver Schick Design

fot. Oliver Schick Design

fot. Oliver Schick Design

Przez górny otwór wypada także delikatna wiązka światła.

fot. Oliver Schick Design

Oliver Schick urodził się w 1969 roku w Darmstadt. Jest to jedno z najważniejszych miejsc w Niemczech związanych z ruchem Art Nouveau końca XIX wieku. Studiował wzornictwo przemysłowe w HBK - Uniwersytet Sztuk Pięknych w Saarbrücken. Pierwsze lata po ukończeniu studiów pracował jako niezależny projektant dla kilku wytwórni. W 2005 roku założył własne studio koncentrując się na projektowaniu mebli, oświetlenia i wystroju wnętrz. Pracuje również dla firm zewnętrznych, takich jak: Ligne Roset i Skandiform i Gubi. Ponadto angażuje się w szereg projektów eksperymentalnych.

Więcej na  www.oliver-schick.com

Więcej o: