Design: krzesło Gnu

Szata nie tylko zdobi, ale także zmienia. I to nie tylko człowieka, ale także... krzesło. Chcecie się przekonać? W czterech odsłonach przedstawiamy krzesło Gnu zaprojektowane przez Tomka Rygalika dla firmy Comforty.

Do tej pory krzesło Gnu dostępne było w wersji z tapicerką skórzaną. Teraz pojawiło się w obiciu z tkanin. Dwie propozycje to obicia marki Kvadrat. Ta duńska firma oferuje zaprojektowane przez najlepszych światowych designerów tkaniny obiciowe. Hallingdal 65 autorstwa duńskiej projektantki Nanny Ditzel jest w ofercie Kvadrat od 1965 roku! Swój sukces tkanina zawdzięcza wyjątkowej trwałości oraz bogatej palecie kolorystycznej. Z kolei tapicerka z kolekcji Memory to jedna z nowszych propozycji Kvadrat. Jej autorką jest Patricia Urquiola, chyba najbardziej znana współczesna designerka.

Cztery propozycje obić w połączeniu z różnymi typami podstaw zupełnie zmieniają charakter krzesła. Może ono pełnić rolę mebla gabinetowego lub jadalnianego, a także służyć np. w poczekalni. Wolność wyboru gwarantowana!

Więcej o: