Design: meble z nadrukami

Projektant Piet Hein Eek wpadł na pomysł przeniesienia znanych dzieł malarskich z muzealnych kolekcji do strefy sztuki użytkowej.

Najbardziej znane obrazy holenderskich mistrzów, które na co dzień można podziwiać w Rijksmuseum w Amsterdamie, zostały nadrukowane na siedziska wykonane ze sklejki. Piet Hein Eek swoją kolekcję Plywood Print Stool zaprojektował dla producenta tapet, holenderskiej firmy NLXL LAB. Zderzenie z pozoru zwykłego materiału jakim jest sklejka z najwybitniejszymi dziełami europejskiego malarstwa dało zadziwiający efekt. Artysta wykorzystał w tym celu specjalną drukarkę wykonujacą nadruki na drewnie oraz reprodukcje obrazów, które nabył w muzealnym gift shopie. Projekt pokazywany był w ramach Dutch Design Week 2014.

www.pietheineek.nl

Najbardziej znane obrazy holenderskich mistrzów, które na co dzień można podziwiać w Rijksmuseum w Amsterdamie, zostały nadrukowane na siedziska wykonane ze sklejki. Piet Hein Eek swoją kolekcję Plywood Print Stool zaprojektował dla producenta tapet, holenderskiej firmy NLXL LAB.

fot. serwis prasowy projektanta

Zderzenie z pozoru zwykłego materiału jakim jest sklejka z najwybitniejszymi dziełami europejskiego malarstwa dało zadziwiający efekt. Artysta wykorzystał w tym celu specjalną drukarkę wykonujacą nadruki na drewnie oraz reprodukcje obrazów, które nabył w muzealnym gift shopie. Projekt pokazywany był w ramach Dutch Design Week 2014.

ZOBACZ ZDJĘCIA MEBLI Z NADRUKAMI>>

Więcej o: