Design: naczynia z tradycyjnymi motywami islamskimi

Brytyjski projektant Bethan Gray i propagator sztuki islamskiej Abdul Karim Mitchell stworzyli pierwszą kolekcję naczyń dla swojej nowej firmy Ruby Tree.

Brytyjski projektant Bethan Szary i islamska sztuka i rzemiosło Abdul Karim Mitchell revivalist Crites uruchomiliśmy pierwsze meble stołowe kolekcje z ich nowej firmy Ruby drzewa.

Bethan Szary i Mitchell Abdul Karim Crites skonfigurować Ruby Drzewo wspierać rzemieślników, którzy rzemieślnicze meble stołowe wzorów w ich zakresie debiutu, który obejmuje dwie kolekcje.

Kolekcja Stripe składa się z siedmiu części, w tym kolejek, kandelabrów i palnik kadzidła. Gray reinterpretacji na pasek promieniujący używany w 11 wieku naczyń ceramicznych na zlecenie sądów królewskich w całym świecie islamskim, średniowiecznej korzystających czarny marmur inlayed z amazonitu.

Płatek Kolekcja składa się z 18 elementów, w tym stół, kilka misek i talerz ciasta, wszystkie wyposażone promieniującą geometryczny wzór odwołującego się płatek kopuła 17 wieku Sheikh Lotfollah Meczet w Isfahanie, Iran - Listę Światowego Dziedzictwa Monument.

Każdy element jest wykonany z marmuru inlayed z minerałami, w tym niebieski lapis lazuli, kwarc różowy i rubin.

"Chciałem stworzyć coś, odzwierciedlające piękno, czystość i rzadkość materiałów używam," powiedział Szary. "Lapis Lazuli jest jednym z najbardziej znanych kamieni w historii, która pojawia się w całej sztuce świata islamskiego, nawet mielone na niebieskim tuszem do oświetlania cennych rękopisów."

"Bardzo chciałem pracować z Abdul Karim i jego fantastycznej kalibru mistrzów", powiedział Szary. "Ich praktyki utrzymania starożytnej tradycji i ważne jest, aby zachować delikatne, wysoko wyspecjalizowane tradycje przy życiu i szukają metod przekazując je do następnego pokolenia w sposób, które są istotne dla dzisiejszego projektowania świata."

Cały asortyment został ręcznie rzeźbione w Jaipur, gdzie dąży Ruby Drzewo do tworzenia dochodu i odbudowy społecznego poparcia dla rzemieślników specjalizujących się w tradycyjnych islamskich rzemiosła Collection prezentuje.

"Moim celem jest, i zawsze było, aby znaleźć sposoby, aby ożywić te zagrożone sztuki i rzemiosła i znaleźć rynek tak, że tradycje mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie", powiedział Abdul Karim.

Szary dodał: "Odniesienia islamskie pewnością budzą się z niektórych ludzi, ale wciąż jest wielki, jeśli te odniesienia są po prostu traktowane jako piękny wzór geometryczny lub sztuki ważne, mam nadzieję, że ludzie będą reagować na korzystanie z tych historycznych i półszlachetnych. materiały w nowoczesnym sposób. "

Kolekcja jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem domu towarowego Harrods w Londynie.

Kolekcja Stripe składa się z siedmiu części: patery, naczynia do palenia kadzideł i miseczek. Bethan Gray wykorzystał metodę promieniujących pasów, używaną w produkcji naczyń od XI w. Z metody tej korzystali rzemieślnicy wykonujący zamówienia sądów królewskich w całym świecie islamskim. Wykorzystywali oni czarny marmur przekładany amazonitem.

Fot. The Ruby Tree

Kolekcja Pettal składa się z 18 elementów, w tym stołu, misek, talerza na ciasto. Wszystkie elementy łączy wspólny wzór geometryczny promieniujący od środka naczynia. Motyw ten nawiązuje do XVII wiecznej kopuły meczetu Sheikh Lotfollah w irańskim mieście Isfahan. Meczet ten znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Elementy kolekcji wykonane są z marmuru i wypełnione minerałami: niebieskim lapisem lazuli, różowym kwarcem i rubinami. Całość jest wykonana ręcznie.

"Chciałem stworzyć coś odzwierciedlające piękno i czystość przy użyciu rzadkich materiałów" mówi Bethan Gray. "Lapis Lazuli jest jednym z najbardziej znanych kamieni w historii i pojawia się w całej sztuce świata islamskiego. Wykorzystuje się go nawet do oświetlania cennych rękopisów." "Bardzo chciałem pracować z Abdulem Karimem. Szanuję jego chęć utrzymania starożytnej tradycji. Istotne jest, aby zachować delikatne, tradycyjne metody rzemieślnicze i przekazywać je następnym pokoleniom."

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Kolekcja jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem domu towarowego Harrods w Londynie.

Więcej o: