Design: minimalistyczne zegary Do Not Disturb

Zegary Do Not Disturb to jeden z najnowszych i najbardziej znanych projektów barcelońskiego studia Amor de Madre. Jego autor, Ernes Perera, jest jednym z założycieli studia, które powstało z miłości do pięknego rzemiosła.

Wszystkie przedmioty dostępne w sklepie studia są od początku do końca robione własnoręcznie. Ernes Perera z wielkim szacunkiem do jednego ze swoich ulubionych materiałów - drewna bukowego - wykrawa geometryczną, prostą, chociaż wciąż nieoczywistą formę. Obydwa zegary są zabawą ze światłem i cieniem. Zmieniają się w zależności od pory dnia.

Fot. producent

Model 1742 (180 EUR) to zegar ścienny. Jest okrągły i wyżłobiony w taki sposób, żeby wierzchołki oznaczały kolejne godziny. Z kolei model 2046 (160 EUR) to zegar stojący, heksagonalny, również intrygujący ze względu za swoją minimalistyczną formę i geometrycznie rozwiązaną podziałkę. Amor de Marde specjalizuje się właśnie w tego typu, prostych, szlachetnych projektach. Projektanci działają wspólnie od 2006 roku. Ich projekty, oraz sklep można zobaczyć na stronie modremadre.com

Więcej o: