"Miasto i Ogród" na Placu Defilad

Dzień z elektromoblinością, warsztaty, wykłady i koncerty. Zapraszamy do "Miasta i Ogrodu"

Choć idea miejskich ogrodów może wydawać się utopijna, w Warszawie udało się ją już zorganizować po raz drugi. W tym roku ogród znalazł miejscem pod Pałacem Kultury i Nauki, wzbogacając inicjatywę "Plac Defilad" - cykl koncertów, działań artystycznych, pokazów filmowych i wydarzeń kulturalnych. Projekt "Miasto i Ogród" to także cykl warsztatów o najnowszych miejskich trendach i spotkań międzypokoleniowych.

Co nas czeka we wrześniu?

13.09 - "Dom z natury" , czyli spotkanie z Natalią Buczkowską - architektką wnętrz i entuzjastką wykorzystywania materiałów naturalnych w przestrzeniach, gdzie przebywają ludzie. Natalia (na co dzień pracująca z grupą projektową Centrala) w 2014 r. współtworzyła architekturę Miasta i Ogrodu w przestrzeni dawnej Fabryki Norblina.

23.09 - kolejne otwarte spotkanie konsultacyjne "Laboratorium Pomysłów w Mieście i Ogrodzie" organizowane przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych. Świetne miejsce dla tych, którzy mają pomysł na działanie prospołeczne i chciałyby go skonsultować ze specjalistami.

"Laboratorium Pomysłów w Mieście i Ogrodzie" to również cykl zamkniętych warsztatów dla grupy 5 osób, których pomysły dla miasta zostały wybrane w konkursie i zostaną dopracowane, a w przyszłości faktycznie zrealizowane.

27.09 - cykl wydarzeń dla dzieci i dorosłych, dla wielbicieli muzyki klasycznej, fanów nowych technologii i miłośników kulinarnych wyzwań. Warto zaplanować ten dzień!

Od godz. 11 eksperci odpowiedzą na każde pytanie dotyczące BMW i3 oraz BMW i8. Będzie można przejechać się elektrycznym BMW i3 i wziąć udział w zawodach na najbardziej energooszczędnego kierowcę. Dla miłośników zagadek przygotowano elektryzującą ścieżkę edukacyjną.

Ciekawie zapowiadają się również warsztaty kulinarne z Asią Gawrońską z Baru Studio. Och tematem będą wrześniowe plony z Miasta i Ogrodu. Organizatorzy zapewniają specjalny kącik dla dzieci. Warsztaty startują o 13.00

Na zakończenie tegorocznego "Miasta i Ogrodu" odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej.

Dokładne informacje o planowanych aktywnościach znajdziecie na stroniach www.miastoiogrod.pl , www.pldefilad.pl oraz profilach "Miasto i Ogród", "Plac Defilad" na Facebooku.

Magazyn Dom & Wnętrze objął to wydarzenie patronatem medialnym

ZDJĘCIA>>

Więcej o: